15 odvážných predikcí z pohledu Red Wings pro novou sezónu. Raymond bude hvězda, co Zadina?

K vytvoření tohoto článku mě inspiroval Max Bultman z The Athletic, ovšem nesdílím s ním jeho predikce, proto jsem se pokusil vytvořit vlastní. Samozřejmě jde spíše o přání, než realitu, ale pojďme ještě snít, než vyjedeme na led proti Tampě Bay… 😄

1) Tyler Bertuzzi bude nejlepším střelcem týmu – 29 gólů
Přestože bude kanadský útočník chybět v několika zápasech ve své domovině, protože není očkován, bude nejlepším střelcem Red Wings. Bertuzzi si letošní ročník užije, protože mu budou dělat dvorní nahrávače Dylan Larkin a Lucas Raymond. Nejdůležitější pro Detroit bude, že se zbaví všech zdravotních trablů, které dosud měl. 

2) Dylan Larkin vyhraje klubovou produktivitu – 64 bodů (17+47)
Týmový kapitán bude nad svými spoluhráči vyčnívat. Drtivou většinu jeho bodů budou tvořit asistence, přesto nebude daleko od dvacetigólové hranice. Larkin přijme roli playmakera, puky bude více nabízet a do zakončení se nebude tolik cpát. Zlepšené přesilové hry mu počet přihrávek navýší. Bude jediným hráčem týmu, který překoná šedesátibodovou hranici.

3) Lucas Raymond prožije skvělou nováčkovskou sezónu a vyhraje Calder Memorial Trophy – 51 bodů (19+32)
Švédský šikula využije zranění Jakuba Vrány a společně s Dylanem Larkinem a Tylerem Bertuzzim vytvoří trio, které bude na ledě dominovat. Těsně mu unikne dvacetigólová meta, asistencí nasbírá přes třicet. Vzhledem k pevnému zdraví budou jeho konkurenti v boji o Calder Memorial Trophy ztrácet, což našemu útočníkovi tuto cenu vynese. Překoná tak kapitána Red Wings, ten ve svém debutovém ročníku skončil na pátém místě.

4) Moritz Seider zakončí sezónu jako obránce číslo 1
Německý bek je určitě budoucností Red Wings. V této predikci ovšem již v první sezóně prokáže své kvality a na konci ročníku bude nejdůležitějším zadákem mužstva. Přestože ho budou srážet chyby, vše napraví ofenzivní podporou a snahou se zlepšovat. Pomůže mu také trejd Nicka Leddyho před uzávěrkou přestupů. 

5) Dvě výměny před uzávěrkou přestupů
Detroit bude opět vědět, že se do play off nedostane ještě před koncem přestupového termínu. Proto bude znovu prodávat. Slušnou hodnotu si podrží Nick Leddy, což GM Yzerman uvítá a dokáže ho vyměnit za první kolo do týmu, který půjde po Stanley Cupu. Z organizace poputuje také Troy Stecher, jenž přinese Detroitu pick zhruba uprostřed draftu.

6) Thomas Greiss bude týmovou jedničkou
Přestože je Alex Nedeljkovic budoucností organizace a rozhodně má velký talent, myslím si, že pozici týmové jedničky obsadí právě německý veterán. Ten má zkušenosti z působení v Detroitu za velmi podobnou obranou. Nedeljkovic dosud chytal před silnějšími beky, což bylo i v přípravě vidět, kde měl pár nepovedených výkonů. Slušnou porci utkání dostanou oba, ale Greiss se dostane do branky častěji.

7) Třetí a čtvrtá formace bude nevýrazná
Ofenzivní hody od naší bottom six vůbec nečekám. To bude Detroit stát mnohem lepší umístění, protože první dvě formace budou tým táhnout, zejména tedy ta první. Red Wings budou ve třetí a čtvrté řadě během sezóny rotovat větší množství hráčů, své si tam odehraje i Joe Veleno. Výraznější produkci to ovšem nepomůže.

8) Givani Smith bude nejtrestanějším hráčem týmu
Mladý útočník vydrží v hlavním týmu po celou sezónu. Detroitu bude pomáhat zejména v defenzívě, kdy zblokuje mnoho střel. Kralovat bude v hitech a trestných minut. Předpovídám mu minimálně čtyři pěstní potyčky. Kvůli jednomu ostrému zákroku dostane během sezóny stopku.

9) Filip Zadina vylepší svou produkci
Šest branek z loňské zkrácené sezóny se opakovat nebude. Ani Zadina se neocitne daleko od dvacetibrankové mety, řekl bych ale, že ji nedosáhne. Rozhodně si připíše minimálně 15 tref, z toho sedm v přesilové hře z pravého kruhu.

10) Jeff Blashill vydrží na lavičce do konce sezóny
Zlepšený výkon organizace bude generálnímu manažerovi stačit k tomu, aby hlavního trenéra Red Wings podržel ve své funkci. Během sezóny si kvůli tomu na našem Facebooku vyměníme pár ostřejších komentářů. 😀

11) Filip Hronek překoná hranici deseti branek
Ve zkrácené sezóně se trefil pouze dvakrát, obě trefy navíc zaznamenal do prázdné branky. Vypadalo to, že si gólový prach nechal v Hradci Králové. Letos tomu tak nebude. Filip začne sezónu ve velkém stylu a povede se mu překonat právě desetigólová hranice. Po olympiádě jeho produkce klesne, bude to zejména kvůli únavě, protože bude nejvytěžovanějším českým hráčem na turnaji. 

12) Detroit nasází minimálně v jednom utkání 8+ gólů
Naposledy jsme se osmkrát v utkání trefili 16. listopadu 2017, když jsme vyřídili 8:2 Calgary v památném duelu plném pěstních soubojů. Letos toto zopakujeme a nebudeme ani daleko dvojcifernému výsledku. Stane se tak opět v listopadu, když Detroit pojede hrát do Arizony. Zbídačenému domácímu mužstvu uštědříme lekci, bohužel pro české fanoušky to odnese brankář Karel Vejmelka, který bude muset v polovině utkání střídat.

13) Jakub Vrána odehraje 28 utkání a vstřelí 14 gólů
České ofenzivní dynamo se po návratu ze zranění rychle oklepe a bude při chuti. Povede se mu do konce sezóny odehrát osmadvacet zápasů, ve kterých si udrží bilanci 0,5 gólů na utkání.

14) Donovan Sebrango prožije debut v NHL, který okoření rvačkou
V den uzávěrky přestupů přijdeme o dva obránce (Leddy, Stecher). Detroit je nebude nahrazovat nikým z venku zbytečným trejdem, ale sáhne do vlastních řad. Na farmě prožije skvělý ročník mladík Donovan Sebrango. Korunuje ho debutem v hlavním týmu, protože Detroitu už v závěru ročníku opravdu o nic nepůjde. Kanadský bek s kubánskými kořeny se při první příležitosti popere, aby na sebe strhl pozornost.

15) Detroitu se povede vyhrát draftovou loterii
Neuvěřitelné se stane skutečností. Red Wings vyhrají loterii a na draftu 2022 budou volit z první pozice. Organizaci posílí Shane Wright, který se stane kýženým prvním centrem.

(foto: nhl.com)

One Comment on “15 odvážných predikcí z pohledu Red Wings pro novou sezónu. Raymond bude hvězda, co Zadina?”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *