5 největších otázek před začátkem kempu Red Wings. Berggren a Raymond? Co čtvrtý centr?

Steve Yzerman začíná svou třetí sezónu jako generální manažer Detroitu Red Wings a jeho podpis na soupisce je jasně viditelný. V sestavě Detroitu bude více než deset hráčů, které GM získal výměnou či jako volné podpisy. Zároveň se začínají prosazovat první draftovaní hráči, řeč je zejména o Moritzi Seiderovi. Hokejistům Red Wings začíná kemp a blíží se první přípravné utkání. Pojďme se podívat na pět klíčových otázek, které nejbližší týdny zodpoví. 

1) Budou Larkin s Bertuzzim připraveni?

Rozhodně by měli. Oba dva trénovali již během pauzy a očekává se, že budou na kempu schopní trénovat. Uvidíme ovšem, v jaké formě budou. Tyler Bertuzzi hrál naposledy 30. ledna, o tři měsíce později absolvoval operaci zad. Dylan Larkin vynechal závěrečných osm kol uplynulého ročníku po zranění krku, které mu způsobil Jamie Benn z Dallasu.

2) Prosadí se švédské duo Berggren – Raymond?
Jonatan Berggren a Lucas Raymond

Švédští mladíci potřebují předvést na kempu i během přípravných duelů, že jsou schopní pokračovat ve sbírání bodů. V Evropě jim to šlo na výbornou. Uvidíme, jak na tom budou zdravotně. Během mládežnického turnaje Berggren odstoupil během druhého zápasu, protože po hitu utrpěl blíže nespecifikovanou ránu. Raymond třetí také nehrál, šetřil bolavá třísla. 

TOP 6 Detroitu je zřejmě jasná – Dylan Larkin, Tyler Bertuzzi, Filip Zadina, Jakub Vrána, Pius Suter a Robby Fabbri. Prosadit se v této konkurenci do prvních dvou formací bude pro Berggrena i Raymonda prozatím utopie. Jejich jedinou šancí je překonat Vlada Naměstnikova nebo Sama Gagnera na křídle třetího útoku (případně Bobbyho Ryana, pokud si vybojuje kontrakt). Ve čtvrté formaci hrát určitě nebudou, to je raději vedení přesune hrát na farmu do Grand Rapids Griffins.

3) Má Moritz Seider jasné místo na soupisce?
Moritz Seider na draftu

Ano. Seider je budoucnost naší defenzívy a již nyní před kempem je jasné, že jeho pozice v organizaci je velmi silná, byť v NHL dosud nenastoupil. Na turnaji prospektů nebyl, nikdo nechtěl riskovat zranění. Na předsezónním kempu a během přípravných duelů dostane velkou porci minut, aby se ukázal. 

Dvacetiletý Němec hrál v minulém ročníku za švédské Rögle, se kterým došel až do finále. Byl vyhlášen nejlepším obráncem švédské nejvyšší soutěže a na mistrovství světa taktéž patřil k nejlepším zadákům. 

Vypadá to, že by se mohl Seider dostat do páru s veteránem Marcem Staalem. Právě příchod nadějného mladíka byl jedním z důvodů, proč byla smlouva zkušenému obránci Staalovi prodloužena. Nabízela by se i varianta spárování s Nickem Leddym, ale s novou posilou bude dle mého názoru hrát Filip Hronek. Moritz by mohl dostat zajímavé minuty během oslabení, přesilovou hru bude mít pod palcem zatím zřejmě Hronek a Leddy.

4) Kterých šest obránců bude hrát?

I v zadních řadách bude pořádná konkurence. První čtyřka bude velmi pravděpodobně ve složení Filip Hronek, Nick Leddy, Moritz Seider, Marc Staal. O poslední dvě místa budou bojovat Danny DeKeyser, Troy Stecher, Jordan Oesterle a mladík Gustav Lindström. V minulé sezóně hrál poměrně dost nezvykle trenér Jeff Blashill na sedm beků. Nemyslím si, že se tato situace bude opakovat.

5) Kdo nahradí Luka Glendeninga na centru čtvrté formace?
Nahradí Joe Veleno Luka Glendeninga?

V sezóně 2020/2021 byla čtvrtá řada nejkonzistentnější lajnou celé organizace. Ve složení Darren Helm – Luke Glendening – Adam Erne odehrála nejvíce utkání. První dva již v Detroitu nepokračují, proto bude čtvrtá letka okysličená. A kdo bude na centru? Možností je hned několik, i zde se bude konat na kempu a v přípravných zápasech solidní boj. Nová posila z Tampy Bay Mitchell Stephens se o tuto pozici popere, stejně tak zde můžeme zařadit Joe Velena a velký pokrok udělal na farmě čtyřiadvacetiletý Chase Pearson, ten také může být dobrou variantou. 

Veleno s Pearsonem by mohli hrát i na křídle, zde bude jejich konkurence v podobě útočníků jako jsou Adam Erne, Givani Smith či nově příchozí Carter Rowney

Joe Veleno a Chase Pearson mohou být libovolně poslání na farmu, nemusí projít přes waiver listinu, což z nich bude dělat nejvážnější kandidáty k posunu dolů, pokud se bude muset do sestavy říznout.

(zdroj: mlive.com – upraveno; foto: nhl.com, detroitjockcity.com, wingsnation.com)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *