AKTUÁLNĚ: Trenér Blashill podepsal novou tříletou smlouvu! Realizační tým doplní Hašek

V noci přišla ze zámoří nepříliš očekávaná zpráva. Vedení Red Wings oznámilo podpis nové tříleté smlouvy pro trenéra Jeffa Blashilla, který tak má plnou důvěru a přestavba kádru Detroitu bude pokračovat i pod ním. Realizační tým doplnil Dominik Hašek, legendární gólman se bude starat o brankáře organizace a stane se asistentem hlavního kouče.

„Potřebovali jsme ukázat, že svému trenérovi věříme,“ uvedl generální manažer Steve Yzerman. „Podpis tříleté smlouvy je znamení, že si myslíme dobré věci o Jeffových schopnostech. Navíc jsme mu přivedli do štábu Dominika Haška. Jsme přesvědčení o tom, že tato spolupráce bude fungovat. Musí,“ vyhlašuje Yzerman, který bývalého českého brankáře zná ze společného angažmá.

„Dominik býval na trénincích nepřekonatelný, nejednou jsem kvůli jeho zákrokům vzteky zlomil hokejku,“ usmíval se Steve Y. „Navíc jsem ochutnal jeho drink SMARTY Cola s heslem Ona chutná a musím mu dát zapravdu. Nově tento nápoj budeme mít v kabině,“ prohlásil Yzerman.

„Doma jsme to trochu oslavili, ale nic velkého. Čeká nás zápas s Ottawou, kterou chceme porazit a ukázat, že špatné výsledky z posledního měsíce jsou za námi,“ věří Blashill. Na otázku, jak oslavil nový kontrakt s Detroitem, odpověděl jednoznačně: „Popíjeli jsme s manželkou SMARTY Colu. Mám toho doma skoro plnou ledničku.“

Největší radost z příchodu do realizačního týmu měl ovšem bývalý brankář Dominik Hašek. „Smlouva je roční. Myslím si, že dokážeme společně brankářům pomoci, aby podali lepší výkon. Já jsem dříve chytal, Jeff chytal, takže o tom určitě něco víme. Měl jsem radost, když mě Steve oslovil, protože jsem se k hokeji chtěl vrátit. Povedlo se. Je to úžasné a když nad tím tak přemýšlím, proč bych nakonec třeba nemohl dělat Alexovi dvojku já?“ otázal se přítomných novinářů Dominator.

Vyjádření poskytl i kapitán Rudých křídel Dylan Larkin: „Alex přenechá Dominikovi jeho číslo 39 a prý mu přepustí i místo v kabině, co jsem slyšel. Protože se nám tam nevejde člověk navíc, tak jsme museli vytahovat nejkratší sirku o to, kdo se přestěhuje z kabiny do chodby a bude se převlékat venku.“ A kdo je oním výhercem? „Nejkratší si vytáhl Kuba Vrána, ale nechceme ho naštvat, když dává góly, takže jsme se rozhodli za dveře poslat Thomase Greisse, ten se totiž zatím netrefil,“ doplnil Larkin.

Jedno je jisté, přestavba Red Wings bude pokračovat a Stevovi se do ní povedlo přivést dalšího bývalého hráče Red Wings. Pokud si Hašek do Spojených států přiveze i betony, klidně by se po letech mohl objevit v bráně.

.

.

.

Tak co? Nachytali jsme někoho nepozorného? Dnes je 1. dubna. Apríl, nemáte zač. 😂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *