Bernier se rozloučil s Detroitem: Chci vám poděkovat, byla to úžasná jízda

Tři sezóny a dost. Přesně takovou dobu vydržel Jonathan Bernier v brance Detroitu Red Wings. Po konci smlouvy to vypadalo, že zůstane, nakonec se rozhodl vyzkoušet volný trh. Detroit jej proto vyměnil do Caroliny, aby o něj nepřišel zadarmo. Nyní se zkušený brankář loučí.

„Je to velmi smutné, že se s mou rodinou stěhujeme z tohoto úžasného města a týmu. Chci poděkovat organizaci a fanouškům Red Wings za to, jak se ke mně po celou dobu chovali. Bylo to úžasná jízda,“ napsal v krátkém prohlášení na Instagram. 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jonathan Bernier (@jobernier45)

Jonathan Bernier přišel do Detroitu v roce 2018 jako volný hráč. Souhlasil se tříletým kontraktem v celkové výši devíti milionů dolarů. Postupně přechytal Jimma Howarda a v uplynulém ročníku tvořil skvělý tandem s Thomasem Greissem. 

Kanadský brankář v dresu Red Wings nastoupil do 105 zápasů, pochytal 90,8 % všech střel a průměrně na jedno utkání inkasoval 3,02 gólů. Dvakrát se mu povedlo vychytat čisté konto.

Do srdcí fanoušků se zapsal tento sympaťák opravdu nesmazatelně. V mnoha duelech náš tým držel od vysoké prohry, v několika zápasech pro nás doslova ukradl vítězství.

Nezbývá nám, než se rozloučit a na závěr se podívat na nejzajímavější a již legendární momenty z jeho působení. Jako příklad můžeme uvést ten, když v listopadu 2019 přihrál v zápase s Bostonem na dva góly, což předtím za Detroit udělal naposledy v roce 1979 Jim Rutherford, v minulé sezóně se zase blýskl v utkání s Dallasem, když pochytal 50 z 52 střel a Red Wings uhráli alespoň bod za porážku v prodloužení 1:2…

Děkujeme za vše, Jonathane. 😍🐙

Nejlepší zákroky Jonathana Berniera ze sezóny 2019/2020

Utkání s Dallasem, ve kterém pochytal 50 střel soupeře

Utkání s Bostonem, ve kterém přihrál na první a čtvrtý gól Detroitu

(foto: bardown.com)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *