Blashill jmenován americkým asistentem pro mistrovství světa, Hellberg prošel waiverem

Trenér Detroit Red Wings Jeff Blashill byl jmenován asistentem trenéra USA na mistrovství světa. Turnaj se koná od 13. do 29. května 2022 ve finských městech Tampere a Helsinky. Dalšími asistenty jsou kouč Buffala Sabres Don Granato a  Minnesoty State (NCAA) Mike Hastings. Jako hlavní trenér byl již dříve oznámen David Quinn, který vede New York Rangers.

„Máme obrovské štěstí, tito trenéři mají mnoho zkušeností,“ uvedl v prohlášení generální manažer USA Ryan Martin. „Všichni se již dříve účastnili mezinárodních turnajů a celkově jsme s celým trenérským týmem, který máme k dispozici pro podporu naší reprezentace na nadcházejícím mistrovství světa, velmi spokojeni.“

Blashill byl hlavním trenérem amerického národního týmu na mistrovství světa tři roky, v letech 2017-2019, přičemž zaznamenal bilanci 19 vítězství a 7 porážek. V roce 2018 získal bronzovou medaili. Žádný jiný lodivod amerického národního týmu nemá na kontě více výher než právě detroitský kouč. Je to zajisté další velmi zajímavá událost pro fanoušky organizace s okřídleným kolem ve znaku, protože Dylan Larkin a Alex Nedeljkovic patří mezi kandidáty do výběru USA.

Hellberg prošel waiverem

Brankář Magnus Hellberg ve čtvrtek prošel propouštěcími procedurami, což mu umožňuje připojit se k Red Wings nebo být přeřazen do týmu AHL Grand Rapids Griffins. Hlavní kouč po čtvrtečním ranním rozbruslení v Carolině řekl, že se švédský gólman připojí k Detroitu už na pátečním tréninku v New Yorku. Jeho status po tomto termínu ještě není určen.

„Uvidíme, jak to všechno dopadne,“ uvedl Blashill. „Budeme to brát den po dni a uvidíme, co přinese zítřek.“

Red Wings ve středu podepsali s Hellbergem smlouvu do konce sezony. Jednatřicetiletý 197 cm měřící brankář strávil uplynulou sezónu v týmu Soči HC v Kontinentální hokejové lize, kde si v 37 zápasech připsal bilanci 13-20-4, průměr 2,42 gólu na zápas, úspěšnost zákroků 91,7 procent a pět shutoutů. V roce 2011 byl draftován Nashvillem ve druhém kole (38. místo), ale v NHL nastoupil pouze do čtyř zápasů (1-0-0, 2,70 GAA, úspěšnost zákroků 86,8 %).

V AHL odchytal v dresech Milwaukee Admirals a Hartfordu Wolf Pack 187 zápasů s bilancí 84-71-28, průměrem 2,49 GAA a úspěšností zákroků 91,4 procenta.

„Trénoval jsem proti němu v americké lize,“ řekl Blashill, když ještě vedl Grand Rapids Griffins. „Tehdy odváděl velmi dobrou práci. V tom roce (2012-13) byl proti nám opravdu dobrý, měl úspěšnost zákroků 92,4 procenta. Od té doby už samozřejmě uplynulo hodně času. Doufejme, že bude platným členem organizace Red Wings.“

(zdroj: mlive.com, foto: freep.com)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *