BLOG: Detroit inkasoval 45 gólů za posledních osm zápasů. Čeká trenéra Jeffa Blashilla vyhazov?

Defenzivní hra Detroitu se za poslední týdny výrazně zhoršila. Red Wings inkasují spoustu gólů po obrovských chybách, které se navíc velmi často opakují. To by mohl být důvod pro změnu trenéra. Nebo ne?

Asi vás zklamu. Není. Alespoň pro tuto chvíli.

Detroitu skončí sezóna na konci dubna a není moc reálné, že už by měl na trenérském postu Steve Yzerman vyhlédnutou náhradu, rozjednané (a domluvené) podmínky. Sedm týdnů před koncem základní části.

Situace se bude řešit po jejím skončení. Vyhlašoval to samotný generální manažer již při podpisu nového ročního kontraktu s Jeffem Blashillem před tímto ročníkem. 

Nic na tom nezmění ani velký tlak ze strany fanoušků, který po debaklu od Arizony výrazně zesílil. Steve Yzerman má v hlavě nastavenou cestu, kterou směřuje. Asi všem nám je jasné, že Jeff Blashill u týmu nebude, až budeme sahat po úspěchu. Nyní tento čas stále není. Současný generální manažer bude u organizace v dubnu teprve tři roky. Má za sebou tři drafty, které se vydařily. Moritz Seider, Lucas Raymond a Simon Edvinsson. První volby Red Wings každého z posledních draftů.

Švédský obránce by se měl v další sezóně do Detroitu prosadit, z farmy se o svoje místo hlásí i jeho krajan útočník Jonatan Berggren. Vrabci v zámoří si špitají, že Yzerman bude na volných hráčích hledat obousměrné obránce, kteří zlepší defenzivní hru týmu a pokusí se o zisk centra typově do druhé formace. Nic jiného mu ani v defenzívě nezbyde, protože smlouvy končí Staalovi, DeKeyserovi, Leddymu a Stecherovi. Kromě druhého jmenovaného by mohl být někdo z ostatních vyměněn na trade deadline. Nejvíce se mluví o Leddym. 

(Steve Yzerman nebyl během zápasu s Arizonou příliš nadšený…)

Změny přijdou. Trenérova situace se bude řešit po sezóně, stejně tak kádr na nový ročník. Znovu bude silnější než ten předchozí. 

Já našemu GM věřím. Když Steve přicházel, tak řekl jasně: „Přestavba neproběhne přes noc. Žádný časový rámec nemáme.“ Tuhle větu opakuje jako mantru a je to pravda.

Musíme být trpěliví, nic jiného nám nezbývá, přestože to někdy může být frustrující. Vysoké porážky štvou, ale každým rokem jsme ukončení přestavby blíže. Dál fanděme našemu týmu a doufejme, že generální manažer a skauti budou mít v létě šťastnou ruku při volbách mladíků a samotný Steve Yzerman i při trade deadline a následném letním skládání kádru.

Já s koukáním na zápasy a sledováním dění okolo nepřestanu. Co vy?

LGRW! 🐙

(inspirace: detroithockeynow.com; foto: newsbreak.com)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *