Bude to speciální moment pro mě a moji rodinu, říká Raymond před blížící se Global Series ve Švédsku

Už příští týden čekají Red Wings dva zápasy na starém kontinentu. V rámci NHL Global Series zavítá Larkin a spol. do švédského Stockholmu. V tamní Avicii Areně se ve čtvrtek Detroit střetne s Ottawou a den na to změří síly s Torontem. Začátek obou utkání je na programu od 20:00 našeho času.

S blížícím se datem se pro klubový web o této akci rozpovídal útočník Lucas Raymond, který tak bude mít ideální příležitost navštívit v průběhu sezóny svou rodnou zemi.

„Red Wings jsou pravděpodobně tím vůbec nejpopulárnějším týmem ve Švédsku, vezmeme-li v úvahu všechny Švédy, kteří za Detroit hráli,“ řekl Raymond, jenž je rodákem z Göteborgu. „Vím, že spousta z nich tam bude také, takže to bude o víc vzrušující.“

Mladý útočník už se podle svých slov nemůže dočkat toho, až všechno konečně vypukne. Následně prozradil, že oba zápasy Detroitu ve Švédsku budou rodinnou sešlostí.

„Bude to speciální okamžik pro mě, moji rodinu a lidi, kteří sem (do Detroitu – pozn. red.) nebudou moci přijít, aby mě viděli hrát,“ řekl Raymond. „Myslím, že až mě uvidí hrát zápas NHL, budou z toho nadšení.

Přijde babička?

Raymond dále prozradil, že ho příští týden bude z ochozů podporovat velká část jeho nejbližších, jeden ze členů jeho rodiny však stále váhá a potřebuje takříkajíc popostrčit, aby Avicii Arenu skutečně navštívil.

„Stále pracuji na tom, aby tam byla taky moje babička,“ řekl mladý útočník. „Je trochu nerozhodná, myslí, že tam bude příliš velký hluk, ale v každém případě to bude skvělé.“

Raymond také zavzpomínal na své dětství a řekl, že nikdy neměl v NHL žádný oblíbený tým, místo toho zbožňoval jednotlivé hráče. „Kvůli časovému posunu bylo poněkud obtížné sledovat zápasy NHL. Když jsem vyrůstal, moc zápasů jsem neviděl, většinou jen YouTube apod.,“ řekl Raymond.

NHL dělá skvělou věc (má na mysli akci Global Series – pozn. red.). Snaží se naši hru jako takovou dále rozvíjet. Pro mnoho Švédů a malých dětí bude možnost sledovat tyto zápasy něčím speciálním,“ myslí si útočník oblékající dres s číslem 23.

Celý Raymondův život se vždy točil kolem hokeje. Když vyrůstal, hokejově se rozvíjel v systému švédské Frölundy a už v 16 letech debutoval v SHL. Než se připojil k Detroitu, odehrál Raymond v nejvyšší švédské soutěži 3 sezóny (v letech 2018-2021).

Red Wings si současného člena první formace vybrali na draftu 2020 jako celkově 4. v pořadí. Ve svém premiérovém ročníku (2021/22) zaznamenal Raymond skvělých 57 bodů (23+34) v 82 utkáních. Následující ročník si v 74 duelech připsal na své konto dalších 45 bodů (17+28). V probíhajícím ročníku NHL, má 21letý mladík po 12 zápasech skvělých 10 bodů (4+6).

„Je ve své třetí sezóně, myslím, že právě máte možnost vidět, jak zraje,“ řekl o Raymondovi jeho spoluhráč Moritz Seider. „Také to, jak pracuje mimo led… je skvělé pozorovat, jakým je každý den profesionálem. Je velmi zábavné s ním hrát.“

(zdroj: redwings.nhl.com; foto: uppermichiganssource.com, stockholmlive.com)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *