Chci hrát tak dlouho, dokud to půjde, říká po pokoření milníku Sam Gagner

V utkání proti Edmontonu Oilers, který domácí hokejisté vyhráli poměrem 4:2, se dočkal zajímavého milníku útočník Sam Gagner.

Šlo totiž o jeho celkově 900. start v základní části NHL. Tento zápas byl pro Gagnera velmi speciální. Soupeřem Detroitu byl Edmonton. A právě Olejáři v roce 2007 Gagnera z celkově šesté pozice draftovali. V dresu klubu z provincie Alberta strávil Gagner dlouhých devět let. V 542 zápasech nastřádal celkem 317 bodů (111+206).

Proti svému bývalému týmu si Gagner připsal asistenci u prvního gólu Vlada Naměstnikova.

„Edmonton má v mém srdci zvláštní místo, řekl Gagner. „Potkal jsem tam svou ženu, narodila se mi tam dcera. Organizaci Oilers vděčím za mnohé, dala mi šanci a rozvíjela mě.“

Dvaatřicetiletého útočníka získal generální manažer Steve Yzerman v roce 2020 v rámci trejdu za Andrease Athanasioua. S vedením Red Wings prodloužil Gagner již podruhé smlouvu o jeden rok. S jeho gáží, která činí 850 000 dolarů, je velice levnou alternativou. Gagner však zároveň přináší do mladého týmu spoustu zkušeností, a také je solidním všestranným hráčem.

„V kariéře jsem zažil několik vzestupů a pádů, ale svou cestu si užívám. Chci hrát tak dlouho, dokud to půjde,“ vyhlásil.

Jaký otec, takový syn

V nočním utkání proti Oilers se Gagner svým jubilejním startem zapsal také do historie. Jeho 900. utkání ho zařadilo po bok jeho otce do vcelku zajímavé společnosti. S tátou Davem se stali šestou dvojící, která ve složení otec & syn nastoupila alespoň k 900 zápasům v základní části NHL.

„Můj táta nastoupil také do 900. zápasu, takže je to pro mou rodinu pěkný milník,“ prozradil Sam.

Dalšími takovými dvojicemi jsou Bobby a Brett Hullovi, Thomas a Alexander Steenovi, Peter a Paul Šťastní, Mike a Nick Folignovi a Gordie a Mark Howeovi.

Dave Gagner odehrál v NHL celkem 946 zápasů. V roce 1983 jej z celkově 12. místa draftovali newyorští Rangers. O šest let později se v Londonu, Ontariu, narodil syn Sam.

Sam prozatím v National Hockey Leaugue nastřílel 173 branek a celkově nastřádal 479 bodů. Naproti tomu Dave ve své kariéře nasázel 318 gólů a jeho bodová produkce se zastavila na čísle 719. „Nijak se mu nesnažím konkurovat,“ odpověděl Sam na dotaz, zda sleduje statistiky svého otce. „Moc si vážím toho, co pro mě udělal a co všechno mě naučil o samotné hře a o životě.“

(zdroj: freep.com, detroitnews.com, hockey-reference.com; foto: detroitnews.com, twitter.com)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *