Chtěl ke Greissovi mladého brankáře. Z příchodu Nedeljkovice jsme nadšení, libuje si Yzerman

Pořádný šok připravil Steve Yzerman pro celou NHL. Za nízké odstupné získal jednoho z nejtalentovanějších brankářů NHL. Není tak divu, že na tiskové konferenci neskrýval nadšení.

„Na základě jeho výkonů z minulé sezóny do něj vkládáme velké naděje,“ řekl generální manažer Detroitu. „Je to mladý gólman, o kterém si myslím, že půjde ještě nahoru. Jsme z jeho příchodu nadšení,“ dodala legenda Red Wings.

Alex Nedeljkovic do Detroitu přišel za Jonathana Berniera a výběr ve třetím kole letošního draftu. Šlo o volbu, kterou jsme získali ve výměně Tomáše Tatara do Vegas Golden Knights.

„Jsem opravdu nadšený, že mohu začít tuto novou kapitolu v mé kariéře v Detroitu,“ napsal Nedeljkovic na Twitter, kde se nezapomněl rozloučit s fanoušky i celou organizací Hurricanes.

Rodák z Parmy v Ohiu na sebe výrazněji upozornil v sezóně 2018/2019, kdy předváděl na farmě v Charlotte Checkers fantastické výkony. Tehdy přechytal všechny ostatní brankáře, stal se jedničkou týmu a dovedl ho až k zisku Calder Cupu. Za to byl vyhlášen členem All Star Teamu, získal cenu pro nejlepšího brankáře AHL. Zároveň měl druhý ročník po sobě nejvíce vítězství v základní části ze všech gólmanů. 

V uplynulé sezóně se v NHL dostal do týmu nováčků, zároveň bojoval o Calder Trophy. „Chtěli jsme ke Greissovi přivést mladého brankáře, který má potenciál stát se jedničkou na několik dalších let. Alex je relativně nezkušený na úrovni NHL, ale my si myslíme, že má velký potenciál. Může u nás strávit mnoho let, nejdůležitější roky kariéry,“ libuje si Steve Yzerman.

Nedeljkovic nepřichází do úplně cizího prostředí. V juniorském věku strávil ve státě Michigan několik sezón. Hrával za Belle Tire U16, kde se potkal s Dylanem Larkinem, poté působil i v týmech Plymouth Whalers a Flint Firebirds (oba OHL, oba ve státě Michigan). S Larkinem pojí Nedeljkovice i reprezentační minulost. Během ročníku 2013/2014 získali zlaté medaile na mistrovství světa do 18 let. 

Nyní se opět potkávají v jednom týmu. 🐙

(zdroj: mlive.com, foto: cardiaccane.com)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *