Chtěli jsme sem přijít a ukázat, že jsme lepším týmem než minule, řekl po prohraném utkání s Rangers obránce Seider

I přes velmi snaživý výkon hráčů Red Wings na ledě Rangers to na body tentokrát nestačilo, a tak Detroit odjíždí z Madison Square Garden po výsledku 2:3 s prázdnou. Šanci na reparát budou mít svěřenci trenéra Lalondeho dnes v noci, kdy se představí na půdě Chicaga.

Patrick Kane získal o svých nových spoluhráčích určitě další cenné poznatky, neboť během zápasů seděl v novinářském skyboxu, odkud sledoval počínání svého nového týmu proti tomu bývalému.

Red Wings se dušovali, že tentokrát budou hrát podstatně lépe než při letošní první návštěvě Madison Square Garden, kdy prohráli jasně 5:3. Tentokrát to bylo mnohem lepší a poměrně dlouhou dobu to vypadalo, že Detroit tentokrát nějaké body proti Rangers získá. Po soupeřově obratu ve třetí části však z těchto vyhlídek nakonec nezbylo vůbec nic.

Přesto to byl podstatně lepší výkon než v již zmiňovaném prvním měření sil, kdy se oba týmy utkaly právě v této slavné budově.

„Tentokrát jsme v této aréně podali mnohem lepší výkon,“ řekl k počínání svých svěřenců trenér Detroitu Derek Lalonde. „Stále si však myslím, že jsme se v utkání dopustili některých věcí, které nám občas ubraly na výkonu ve hře, za což jsme také zaplatili. To nás trochu frustrovalo. Byl bych rád, kdybychom naši hru řídili trochu lépe,“ podělil se o své pocity hlavní kouč.

„Přijeli jsme tady a čelili opravdu dobrému týmu, a i za těchto daných okolnosti jsme sami sobě dali v utkání šanci.“

Ville Husso v utkání dělal, co mohl, což vedlo nakonec k 38 úspěšným zákrokům. Gólově se v utkání prosadili Moritz Seider a Robby Fabbri, jenž se podílel na obou brankách svého týmu (1+1), což platí také pro Andrewa Coppa (0+2).

Premiérový bod v této sezóně si připsal útočník Jonatan Berggren, když asistoval u Fabbriho branky.

„Chtěli jsme sem přijít a ukázat, že jsme lepším týmem, než minule a myslím, že jsme to předvedli,“ řekl po utkání obránce Seider: „Oni ale dokázali vstřelit víc gólů než my, což je opravdu frustrující.“

Husso svůj tým podržel už v první třetině, která skončila bez branek a ve které hrál Detroit dvakrát ve čtyřech. Během této pasáže zasáhl Husso celkem pětkrát.

I Red Wings si vyzkoušeli přesilovou hru, a to tak že hodně, ale využili jen jednu z pěti. Druhá přesilovková formace ve složení: Seider, Fabbri, Copp, Joe Veleno a Daniel Sprong měla kolikrát bohužel problém se vůbec usadit v útočném pásmu, což je samozřejmě pro hru v početní výhodě klíčový aspekt.

Co je s Gostisbeherem?

Po  tvrdém zásahu Willa Cuyllea na Shaynea Gostisbeherea ze třetí třetiny, byl obránce Detroitu stažen ze hry pro zbytek utkání. Hráč byl údajně stažen kvůli podezření na otřes mozku. Jestli to bylo pouhé preventivní opatření nebo se tyto spekulace potvrdí ukáží následující hodiny. Na zákrok hráče Rangers se můžete podívat ZDE.

Finální verdikt však může chvíli trvat. Red Wings čeká již dnes v noci další zápas. Nad startem Gostisbeherea tak visí otazník. Pokud se ukáže, že nebude moci hrát, bude v sestavě figurovat Jeff Petry.

Situaci budeme samozřejmě sledovat a snad budeme již brzy o něco moudřejší.

(zdroj: freep.com, cbssports.com; foto: freep.com)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *