Děláme hrozná rozhodnutí, říká trenér Blashill. Larkin mluvil o mizérii, mrzel ho incident s dresem

Jen těžko hledali slova a není se čemu divit. Nedůstojné utkání s Arizonou hodnotili kapitán Dylan Larkin a trenér Jeff Blashill.

„Nemůžeme jim to mít za zlé. Přemýšlel jsem o začátku sezóny, kde jsme měli spoustu zápasů, kdy jsme do toho dali všechno. Na to byli fanoušci hrdí. Nyní jsme mnohokrát moc úsilí nevynaložili. Chtějí od nás vidět lepší výkony. Říkal jsem to několikrát, podpoří nás, pokud se budeme snažit. Pokud budeme hrát takhle, tak jim nemůžeme nic vyčítat,“ uvedl trenér Jeff Blashill po zápase ohledně toho, jak byl tým při odchodu do šaten hlasitě vypískán fanoušky, kteří v ochozech ještě zbyli. Velká část jich v průběhu duelu odcházela.

Nešťastně se stavěl kapitán Dylan Larkin k incidentu, kdy po skončení utkání jeden z fanoušků hodil na led dres coby ručník. Toto gesto se používá například v boxu pro ukončení souboje. „S tím nesouhlasím, aby někdo házel dres na led,“ byl zklamaný Larkin. „Ani pískání nechceš slyšet, ale tenhle výkon toho hodný byl. Je to frustrující,“ dodal nejproduktivnější hráč Red Wings.

„Musíme se všichni do jednoho podívat do zrcadla a vyhodnotit si, zda jsme tomu mohli dát více. Od trenérů po hráče. Musíme být lepší, lépe bránit, hrát důrazněji. Musí proti nám být mnohem těžší hrát. Všichni musíme začít víc dřít,“ má jasno hlavní kouč Detroitu Blashill. 

„Udělali jsme s pukem na holi spoustu špatných a katastrofálních rozhodnutí. V pondělí jsme tvrdě trénovali a nedokázal jsem si vůbec představit, že výsledek dopadne takhle. Vůbec jsme nebruslili, nic z tréninku jsme do zápasu nepřenesli,“ zlobil se trenér Rudých křídel. 

Nespokojený byl samozřejmě i kapitán Larkin. „Sezóna probíhala optimisticky a chceme takovou náladu znovu vrátit, jenže poslední měsíc a půl nebo dva hrajeme mizerně. Je potřeba hrát důrazněji, jeden za druhého a pro naše fanoušky,“ myslí si útočník s číslem 71.

(zdroj: mlive.com, freep.com; foto: taiwannews.com)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *