Detroit hlásí nedostatek beků. Staal je na COVID protokolu, Lindström zraněný. Povolán byl Renouf

Nepříjemnou situaci musí řešit v Detroitu. Po Tyleru Bertuzzim byl na COVID protokol zapsán i obránce Marc Staal. Zkušeného zadáka nahrazuje z farmy Dan Renouf.

Po návratu Danny DeKeysera z COVID protokolu musel Detroit na tento seznam umístit druhého hráče. Prvním byl Tyler Bertuzzi, u něhož byla nemoc potvrzená, tím druhým je Marc Staal. Zkušený veterán v tomto ročníku odehrál 22 utkání, připsal si jednu branku a tři asistence. Ve třetím obranném páru dělá mentora pro Gustava Lindströma.

Švédský mladík navíc v posledním zápase proti Islanders během duelu odstoupil pro zranění ve spodní části těla.

Detroit na tuto situaci reaguje tak, že z farmy do hlavního týmu přichází Dan Renouf. Sedmadvacetiletý bek v Grand Rapids odehrál v tomto ročníku 13 utkání, připsal si tři asistence a jednu bitku. 25. listopadu tento zadák v dresu Red Wings zaskakoval, v zápase proti St. Louis byl u dvou vstřelených gólů a během 13 minut a tří vteřin zaznamenal jeden hit.

Rudá křídla tak mají šestici použitelných beků (Seider, Leddy, Hronek, Oesterle, DeKeyser, Renouf), pokud bude Lindströmova absence delší. Zprávy o talentovaném Švédovi zatím žádné nemáme. Víme jen to, že se neúčastnil tréninku před zápasem s Nashvillem.

(zdroj: Detroit Red Wings, foto: nhl.com)

2 Comments on “Detroit hlásí nedostatek beků. Staal je na COVID protokolu, Lindström zraněný. Povolán byl Renouf”

  1. Čo hovoríte na kritiku na Dannyho D. ktorá sa na neho celkom valí od fanúšikov? Myslíte, že je naozaj tak zlý? (Nepoznám pokročilé štatistiky, ale zo zápasov, čo som videl, tak mi prišiel strašne neistý, hlavne keď má puk v útočnom pásme na modrej).

    Vďaka za odpoveď!

    1. Přiznám se, že tu kritiku vnímám i na našem Facebooku (https://www.facebook.com/redwingsczskfanclub). DeKeyser se opravdu zdá být ze všech obránců nejslabší, ale přiznám se, že já ho mám velmi rád. Je to místní kluk, musí bojovat, protože mu končí smlouva. Jemu velmi uškodilo to zranění zad, kterým prošel. Od té doby už to není ono.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *