Detroit nenabídl kvalifikační nabídku čtyřem hráčům, ti míří na volný trh

V Detroitu museli do pondělí do 23 hodin odeslat kvalifikační nabídky svým chráněným volným hráčům. Red Wings se nakonec rozhodli čtyřem z nich smlouvu nenabídnout, ti tak míří na volný trh. Ten se otevře ve středu v 18 hodin.

Šestice šťastlivců, která bude nadále s Detroitem vyjednávat, je následující: Adam Erne, Jakub Vrána, Filip Hronek, Chase Person, Givani Smith, Tyler Bertuzzi. Red Wings v noci oznámili prodloužení smlouvy o dvě sezóny s Gustavem Lindströmem, jenž měl také RFA status. 

Insider David Pagnotta informoval, že Detroit není blízko dohodě s Tylerem Bertuzzim a zřejmě se bude opakovat minulý ročník. Tehdy šel kanadský útočník s týmem k arbitráži. Protože je napříč ligou o Tylera zájem, je možné, že bude vyměněn. Spekuluje se o různých hráčích a klubech, až bude něco vážnější, určitě budeme informovat.

Nabídku na pokračování v organizaci nedostali Christian DjoosMathias Bromé. U nich to není překvapivé, oba již podepsali smlouvy ve švýcarských klubech. 

Nedočkali se ani Jevgenij SvečnikovHayden Verbeek. O prvně jmenovaného Detroit stojí, ale pouze na dvoucestnou smlouvu. Agent ruského hokejisty uvedl, že se podívají na trh a uvidí, zda Svečnikov od jiné organizace dostane jednocestnou smlouvu. Ta bude mít před naší nabídkou přednost. Verbeek byl součástí výměny Jona Merrilla do Montrealu. V hlavním týmu se neobjevil, na farmě odehrál osm utkání a připsal si dvě asistence.

(zdroj: capfriendly.com, foto: nhl.com)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *