Detroit oznámil posilu do brankoviště, z KHL přichází švédský veterán se zlatem z MS

Velmi nečekaná zpráva přišla ze zámoří. Vedení Detroitu Red Wings se dohodlo na roční smlouvě s jednatřicetiletým švédským brankářem, kterým je Magnus Hellberg. Bylo by velmi překvapivé, kdyby se nestal pouze členem farmářského celku.

Rodák z Uppsaly byl draftován v roce 2011 ve 2. kole ze 38. pozice Nashvillem Predators. Do NHL se nikdy prosadit nedokázal, na svém kontě má pouze čtyři starty, jeden právě za Predátory a tři v dresu New Yorku Rangers. Téměř dvě stovky duelů odchytal v nižší AHL a devětkrát se mihl i v ECHL. 

Po konci v zámoří se v roce 2017 upsal Kunlunu, za nějž v jednom ročníku odchytal 51 utkání. Výbornými výkony u outsidera si vysloužil nabídku SKA Petrohradu, kde následně působil tři sezóny. Jednoznačně patřil k nejlepším brankářům v KHL, když dokázal postupně inkasovat průměrně 1,32; 1,70 a 1,89 gólů na zápas, úspěšnost zákroků dokázal vytáhnout vždy nad 92,6 %. Solidní čísla vykazoval i v play off.

V uplynulém ročníku chytal za Soči, ve 37 zápasech průměrně obdržel 2,42 branek na utkání a jeho úspěšnost byla 91,7 %. Pětkrát vychytal čisté konto za 13 výher, 24 zápasů prohrál, z toho čtyři v prodloužení či nájezdech. Po konci v KHL se jednatřicetiletý Magnus Hellberg upsal Rudým křídlům. Je nepravděpodobné, že si zachytá v tomto ročníku.

Pokud je smlouva platná na sezónu 2022/2023, bude jedním ze tří brankářů se smlouvou v naší organizaci (kromě Alexe Nedeljkovice a Sebastiana Cossy). Detroit musí tuhle pozici výrazněji posílit.

(zdroj: Detroit Red Wings, Elite Prospects; foto: redwings.cz)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *