Detroit sráží COVID. Na protokol bylo zapsáno dalších pět členů týmu! Z farmy povoláni dva hráči

Koronavirus nadále šikanuje Rudá křídla. Detroit musel na protokol zapsat dalších pět nemocných, kterými jsou trenéři Jeff Blashill a jeho asistent Alex Tanguay. Z hráčů jsou mimo brankář Alex Nedeljkovic a útočníci Givani Smith a Carter Rowney.

Nakažená pětka bude Red Wings chybět do konce roku. Detroit má v prvním týmu jediného brankáře, kterým je Thomas Greiss. Z farmy byl proto povolán Calvin Pickard, ten prožívá skvělou sezónu. V 19 zápasech má průměrně 2,47 inkasovaných gólů na jedno utkání a jeho úspěšnost zákroků činí 92,6 %.

Dalším povolaným hráčem je útočník Riley Barber. Zkušený sedmadvacetiletý forvard nasbíral ve 21 duelech hned 16 bodů (7+9). Je to trochu pokles oproti minulému ročníku, kdy nasázel 20 branek ve 32 utkáních a přidal i 14 asistencí. V NHL se naposledy objevil během sezóny 2019/2020, v devíti zápasech za Montreal Canadiens nebodoval.

Na lavičce Red Wings se objeví dva trenéři z farmy. Jde o Bena Simona, který je hlavní trenér Griffins a po jeho boku budou jeho asistent Todd Krygier a také Doug Houda, jenž je asistentem Blashilla, ale nemoc se mu prozatím vyhýbá.

„Jiné týmy si tím prošly před námi. Důležité je, že všichni mají minimální příznaky podobné nachlazení,“ uvedl generální manažer Steve Yzerman. Doufejme, že se nikomu průběh nezhorší, všichni se uzdraví a budou následně v pořádku.

Seznam členů Detroitu na COVID protokolu: Alex Nedeljkovic, Robby Fabbri, Michael Rasmussen, Carter Rowney, Givani Smith; trenéři Jeff Blashill a Alex Tanguay.

Aktuální soupiska Detroitu schopná nastoupit: Thomas Greiss, Calvin Pickard – Danny DeKeyser, Moritz Seider, Nick Leddy, Filip Hronek, Jordan Oesterle, Gustav Lindström, Marc Staal – Tyler Bertuzzi, Dylan Larkin, Lucas Raymond, Vlad Naměstnikov, Pius Suter, Filip Zadina, Joe Veleno, Adam Erne, Sam Gagner, Kyle Criscuolo, Riley Barber, Taro Hirose.

Dlouhodobě zranění hráči: Tyler Stecher, Jakub Vrána, Mitchell Stephens.

(zdroj: Detroit Red Wings; foto: nhl.com)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *