Detroit změní proti Torontu složení obran, Seider bude hrát s Leddym. Nastoupí kapitán Larkin?

I pro zkušené obránce je těžkým úkolem vyrovnat se na ledě Moritzi Seiderovi. Německý mladík uchvátil Detroit a v tomto ročníku hrál hned se třemi parťáky. Red Wings nadále hledají ideální složení obranných dvojic, proti Torontu Maple Leafs tak zřejmě dojde k dalším změnám. Týkat se mohou i útoku, na posledním tréninku chyběl kapitán Dylan Larkin.

Parťáci pro Seidera

Moritz začal sezónu s Nickem Leddym, několik zápasů odehrál i po boku Jordana Oesterleho, ale nejvíce času strávil s Danny DeKeyserem. V polovině první třetiny minulého utkání s Coloradem však tradiční dvojici trenér Jeff Blashill roztrhl a k Seiderovi vrátil prvně jmenovaného. Takto složený obranný pár by mohl začít proti Torontu (v neděli od 01:35 našeho času).

„Colorado má opravdu silný první útok a podobnou sílu uvidíme i v další hře. Rozhodli jsme se zkusit znovu Leddyho se Seiderem proti takové skupině hráčů. Nick je silný na bruslích, může hrát proti velkým a těžkých hráčům jako jsou Rantanen, Landeskog nebo teď Matthews,“ řekl Blashill. 

„V průběhu sezóny měli Moritz s Nickem dobré okamžiky, ale i ty, kdy to moc neklapalo. Takže jsme cítili, že bude dobré to prostřídat. Závisí to také na soupeři, na jejich formacích. Toronto je těžký tým, máte útok vedený Matthewsem, Tavaresem,…“ dodal. 

Podle kouče Detroitu je možné dát k Seiderovi jakéhokoliv obránce. „Vyvíjí se ve skvělého hráče a takoví mohou hrát se spoustou různých spoluhráčů. Nepotřebují nikoho, aby je vedl. Určitě také záleží na chemii,“ prohlásil Blashill.

Danny DeKeyser by měl být ve třetím páru s mladíčkem Gustavem Lindströmem. Výkonnost prvně jmenovaného je velmi poznamenána operací zad, kterou před dvěma lety prodělal. „To je prostě realita vážného zranění. Má stejnou sílu, kvalitní bruslení? Asi ne. Nevím, jestli se dokáže vrátit do své staré formy. Tvrdě na sobě maká mimo led, na ledě i v posilovně. Spolupracuje s našimi sportovními odborníky, aby se pokusil být co nejlepší,“ tvrdí trenér Red Wings.

„Promlouvá do toho i přibývající věk, ale Danny hraje dobře. Je to chytrý hráč, který dělá dobrá rozhodnutí,“ stojí za svým svěřencem Blashill. 

Co s Larkinem?

Kapitán Red Wings ve čtvrtek netrénoval, protože od realizačního týmu dostal volno. Již den před zápasem s Coloradem opustil trénink dříve.

„Nebylo jisté, že proti Avalanche nastoupí. Tvrdit to aktuálně s jistotou nemohu ani proti Torontu, nevím to. Cítili jsme prostě, že bude nejlepší mu dát volno,“ řekl hlavní kouč Detroitu. O akceschopnosti klíčového útočníka našeho týmu se tak zřejmě rozhodně opět těsně před utkáním.

(zdroj: mlive.com; foto: USA TODAY Sports)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *