Dočká se Brendan Shanahan v Detroitu vyvěšení dresu? Dle mínění Larryho Brookse by měl

Spojení Brendana Shanahana a Detroitu trvalo dlouhých devět sezón. Během tohoto angažmá patřil současný prezident Maple Leafs k ústředním postavám týmu, se kterým vyhrál hned tři Stanley Cupy. Měli by jeho přínos v Motor City ocenit v podobě vyvěšení dresu? Podle Larryho Brookse z New York Post jednoznačně ano.

„Vždy mě zaskočí, když vidím hráče Red Wings nosit čtrnáctku na zádech. Přijde mi zvláštní, že vedení Detroitu nevyřadilo toto číslo na počest Brendana Shanahana. Hráče, který je nejvíce zodpovědný za ukončení dvaačtyřicetiletého čekání na pohár lorda Stanleyho z roku 1997,“ napsal Brooks.

Shanahan přišel do Detroitu v sezóně 1996/97 z Hartfordu a v týmu působil až do ročníku 2005/06. Mezi jeho spoluhráče patřili Steve Yzerman a Nicklas Lidström, kteří už vyvěšené číslo pod stropem domácího stánku mají. Podle Brookse by měl stejný osud potkat také Shanahana.

„Měli Stevea Yzermana, měli Sergeje Fjodorova, měli Nicklase Lidströma… a v roce 1994 vypadli stobodoví Red Wings v prvním kole se Sharks, kteří měli 82 bodů. V roce 1995 byli 70bodoví Red Wings smeteni 52bodovými Devils ve finále Stanley Cupu a v roce 1996 vyřadilo 131 bodů mající Detroit ve finále konference 104bodové Colorado,“ shrnul novinář.

„V dalším roce se k týmu připojil Shanahan, nejdominantnější silový útočník své éry, aby změnil kulturu a nasměroval Red Wings ke dvěma Stanley Cupům v řadě a celkově třem v rozmezí šesti let.“

Shanahan odehrál v dresu Red Wings celkem 716 utkání s bilancí 633 bodů za 309 branek a 324 asistencí. Dodnes je devátým nejlepším střelcem v dějinách klubu a desátým nejproduktivnějším hráčem. Na stejném místě je i co se týče trestných minut.

Pro úplnost dodejme, že v aktuálním kádru Red Wings obléká číslo 14 útočník Robby Fabbri.

(zdroj: nypost.com; foto: nhl.com)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *