Draft se nám povede a posily přivedeme výměnou nebo na trhu volných hráčů, říká Yzerman

Manažer Rudých křídel Steve Yzerman se připojil online na tiskovou konferenci před chystaným draftem 2022 v Montrealu. Se zvídavými novináři hovořil na několik témat, od draftu přes trh s volnými hráči, po možné výměny až po prodlužování smluv.

První volba v draftu se zatím coby generálnímu manažerovi povedla Stevu Yzermanovi ve všech případech. Moritz Seider a Lucas Raymond jsou stabilní hráči Rudých křídel, dokonce se během nováčkovské sezony vypracovali v opory celé organizace. Všichni v Detroitu pracují na tom, aby je doplnili i Simon Edvinsson a v následujících letech i Sebastian Cossa. Kdo se přidá k této čtveřici nadějných mladíků v pátek? 

GM Red Wings věří, že to bude další klenot. „Nakonec mají všichni 17 nebo 18 let. Mám z toho dobrý pocit, protože si myslím, že získáme dobrého hráče, který nám v budoucnu pomůže. Snažíme se vždy získat toho nejlepšího hráče, protože nemáme tušení, kde bude za čtyři až pět let,“ říká Yzerman jednoznačně.

Hloubka v obraně rozhodně je, kromě vítěze Calder Memorial Trophy Moritze Seidera se o místo na výsluní poperou Simon Edvinsson, Albert Johansson, Eemil Viro, William Wallinder či Jared McIsaac. Na posledním draftu se povedlo vybrat i Shai Buiuma. Vypadá to tedy, že se Rudá křídla budou soustředit na ofenzívu, zejména na pozici středního útočníka. 

Z mladších hráčů se mohou drát do útoku Jonatan Berggren či Elmer Söderblom. Teoretickou naději má i Pontus Andreasson. Mezi prospekty zatím žádný výstavní útočník připravený do dvou let zaujmout místo v kádru Red Wings prozatím není.

Vyloučit ani nemůžeme možný trejd picku, ať už směrem nahoru nebo dolů. „Byly chvíle, kdy jsme ten krok chtěli udělat, ale nenašli jsme nikoho, kdo by s námi provedl výměnu. Tohle rozhodnutí může přijít až na draftu nebo těsně před ním, kdy se spojíte s týmy, které jsou blízko vás, abyste zjistili, zda mají zájem. Může se to stát,“ podotkl Steve Yzerman.

„Celý draft se může ubírat mnoha různými směry. Když se podíváte na všechny seznamy a srovnání hráčů, mock drafty a podobně, tak zjistíte, že se liší. Promlouvá do toho i to, že my nevíme, co si myslí ostatní týmy, takže těžko říct, kdo se třeba z vyšších příček propadne. Na osmé pozici se cítíme dobře, získáme dobrého hráče,“ věří skautům Yzerman.

Detroit se zároveň pokusí využít situace jiných týmů, které budou měnit hráče, protože se nevlezou pod platový strop. „Chci náš prostor využít rozumně, aby rychle nezmizel,“ vysvětluje GM Red Wings. „Sledujeme pozorně týmy, které potřebují zbavit se některých hráčů, aby se dostaly pod strop cap hitu. V takové situaci si vyhodnocujeme hráče, jaký může mít dopad na naší organizaci a co to bude stát. Pokud to zlepší náš tým v této sezoně nebo v budoucnu, tak do toho půjdeme,“ dodal Yzerman, který zároveň potvrdil, že se pokusí sehnat některé hráče z volného trhu. 

V posledních dnech se spekulovalo o tom, že se vedení Rudých křídel chce dohodnout na novém dlouhodobém kontraktu s kapitánem Dylanem Larkinem, jemuž současná smlouva vyprší v červnu 2023. „Nebudu informovat o vyjednávání o smlouvě s žádným z našich hráčů,“ uvedl GM Hockeytownu stručně.

Steve Yzerman se trochu rozpovídal jenom na téma Marca Staala a Sama Gagnera. Zkušení veteráni nám pomohli v uplynulém ročníku, navíc v kabině jsou oba velmi oblíbení. „Obecně jsem všem hráčům vzkázal, že se jim ozvu, až se bude blížit 13. červenec a do té doby se budu poohlížet po tom, jak zkvalitnit tým. Nevylučuji, že se Staal nebo Gagner vrátí. Konečné rozhodnutí učiním až příští týden,“ říká legenda detroitského hokeje. 

(zdroj: mlive.com, freep.com, detroithockeynow.com; foto: winginginitmotown.com)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *