Fabbri a Bertuzzi mimo hru. Více prostoru dostanou Veleno, Zadina a Rasmussen, říká Blashill

Na Rudá křídla čeká momentálně třízápasový trip po kanadských kluzištích. S absencí útočníka Tylera Bertuzziho se kvůli jeho neočkování počítalo, bohužel těžké zranění utrpěl Robby Fabbri. Podle trenéra Jeffa Blashilla budou hrát více mladí útočníci, od nichž čeká, že přeberou iniciativu a ukážou se v dobrém světle.

Aktuálně z tréninku

Hokejisté Detroitu v pátek před odletem do Calgary potrénovali a do jejich útočných řad se samozřejmě promítly absence. Neočkovaný Bertuzzi zůstává doma, Fabbri byl zapsán na listinu zraněných hráčů, kde je i Carter Rowney. Po dlouhé době se vrátil centr Mitchell Stephens, jenž trénuje v modrém bezkontaktním dresu.

Z farmy byl povolán produktivní Taro Hirose. Pětadvacetiletý křídelník zaznamenal za Griffins v AHL v 52 zápasech hned 45 bodů (14+31) a je nejproduktivnějším hráčem týmu. Hlavní kouč Red Wings uvedl, že neví, zda ho nasadí do hry. Může spoléhat i na variantu sedmi obránců a 11 útočníků.

Složení formací vypadalo následovně:

Naměstnikov – Larkin – Raymond
Vrána – Veleno – Gagner
Erne – Rasmussen – Zadina
Smith – Suter – Hirose

Leddy – Seider
Oesterle – Hronek
Staal – Stecher
Juolevi – Lindström

Nemůžeme si nepovšimnout pádu Piuse Sutera do čtvrté řady. Švýcarskému centrovi se aktuálně vůbec nedaří, devět zápasů v řadě nebodoval a jeho vytíženost klesla v posledních třech zápasech na cifru kolem 15 minut na utkání. 

V první přesilové hře se objevila pětice Seider, Veleno, Gagner, Larkin a Raymond. Ve druhé řadě byli Leddy, Hronek, Vrána, Zadina a Rasmussen.

Trenér Blashill tímto jen potvrzuje svá slova, která po tréninku vyřkl. Větší prostor dostanou mladí útočníci, budou se muset ukázat. „Tohle se stalo už proti Minnesotě. Veleno hrál více než normálně, Zadina hrál také hodně minut. To jsou dva mladí hráči, o kterých si myslíme, že se nyní musí ofenzivně projevit. Filip předvedl skvělou práci před vyrovnávacím gólem na 5:5. To samé Michael Rasmussen, všichni tito útočníci budou muset převzít otěže,“ řekl Blashill.

Kouč Detroitu také pochválil formaci Vrána – Veleno – Gagner a řadu tvořenou trojicí Erne – Rasmussen – Zadina, která má od všeho něco. „Právě oni budou důležitou součástí toho, abychom ztrátu Fabbriho po zbytek sezóny a Bertuzziho třízápasovou nepřítomnost dokázali nahradit,“ věří Blashill.

Trenéra trápí Fabbriho zranění

„Cítím se strašně. Je to hrozné. V minulosti se musel Fabbri prokousávat mnoha stejnými zraněními, odvedl neskutečnou práci, aby se mohl vrátit zpět do zápasů. Dával tomu všechno, má bojovnou povahu, hrál beze strachu, že by se mohl znovu zranit. Je strašné, že se mu to stalo v obyčejném souboji,“ mrzelo detroitského kouče. 

„Pozitivní je to, že ví, co musí udělat pro návrat. Doufáme, že se mu to povede a bude silnější a odhodlanější, než kdy dříve byl. Když se na to podívám jen z lidského hlediska, tak je to pro mě smutné,“ dodal Blashill. 

(zdroj: mlive.com, freep.com; foto: Detroit Free Press)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *