Farma Detroitu posiluje útok. Za Walleye bude v nové sezóně hrát trojlístek produktivních forvardů

Hned tři nové přírůstky do sestavy oznámila farma Detroitu v ECHL Toledo Walleye. Soupisku rozšířili produktivní útočníci Keeghan Howdeshell, Conlan Keenan a Brett McKenzie. Všichni tři by měli bodově organizaci táhnout. Pojďme si je představit.

Nejmladší z trojice posil je třiadvacetileté levé křídlo Keeghan Howdeshell. Ten je rodákem z Brightonu v Michiganu a jeho nevlastním bratrem je Detroitem draftovaný Alec Regula, jehož jsme vyměnili do Chicaga za Brendana Perliniho. 

Keeghan prošel americkým národním programem, kdy se v týmu potkal s hokejisty jako jsou Auston Matthews, Jack Roslovic, Clayton Keller, Matthew Tkachuk či Charlie McAvoy. V sezóně 2015/2016 se podílel třemi body (1+2) v sedmi duelech k bronzové medaili na mistrovství světa do osmnácti let. O rok později hrál s Andrejem Svečnikovem v USHL za Muskegon Lumberjacks, následně strávil dva produktivní ročníky v OHL v týmu Soo Greyhounds. Zde se ukázal jako zajímavý hráč, protože v sezóně 2018/2019 nastřílel 46 branek v 66 zápasech a přidal k tomu 31 asistencí. 

Jeho první čistě profesionálním ročníkem byl 2019/2020. Zapsal jeden start v AHL za Tucson Roadrunners, 47 utkání strávil v ECHL v organizaci Rapid City Rush, na své konto si připsal 37 bodů (13+24). Uplynulou sezónu hrál ve stejné soutěži za Jacksonville Icemen. Na ledě se objevil pouze čtyřikrát, zaznamenal jednu přihrávku. 

Conlan Keenan je drobný centr, který se narodil ve Websteru v New Yorku. Rozvíjel se ve středoškolské lize, v juniorském věku hrál na úrovni třetí nejvyšší soutěže. Oblékal dres Rochesteru Jr. Americans a New Jersey Hitman. Byl nesmírně produktivní, ve 143 zápasech nastřádal 173 bodů (68+105). S New Jersey se mu dokonce povedlo celou ligu vyhrát.

V roce 2016 tedy nastoupil na univerzitu do NCAA III, což je opět univerzitní liga třetí úrovně. V dresu SUNY-Geneseo dominoval, během čtyř let strávil dva z nich v roli kapitána. Dohromady odehrál 110 utkání, vstřelil 86 gólů a na stejný počet přihrál. Není divu, že si odnesl spoustu individuálních cen. Jmenován byl Nováčkem roku, dvakrát se stal Nejlepším hráčem roku, pravidelně se objevoval v All Star celé soutěže. 

Jeho první profesionální ročník přišel loni. Strávil ho v ECHL, kde v dresu Tulsa Oilers nastoupil do 28 utkání, ve kterých zapsal šest branek a tři asistence. Nyní se od něho čeká více, prostoru dostane dostatek.

Brett McKenzie je z této trojice hokejově rozhodně nejzkušenější. Po slušných sezónách v mládežnickém hokeji se prosadil i v kanadské OHL. Draftován byl v roce 2016 v 7. kole Vancouverem Canucks. Nováčkovskou smlouvu si přes dobré výkony nedokázal vybojovat. 

V OHL působil dohromady pět sezón, ve kterých odehrál 387 zápasů. V nich nastřádal 258 bodů (113+145) a 252 trestných minut. Profesionální soutěž okusil od sezóny 2018/2019, když se v pěti duelech proháněl v AHL v dresu Providence Bruins. Zbytek roku strávil v ECHL v Atlanta Gladiators, kde v 62 utkáních nasbíral 45 bodů (16+29) a byl třetím nejproduktivnějším hráčem týmu. V další sezóně se upsal Fort Wayne Komets a svou bilanci ještě vylepšil – 56 utkání, 60 bodů (23+37), tentokrát byl v klubové produktivitě druhý. Uplynulý ročník se rozhodl zamířit do Evropy, vybral si angažmá v polské Osvětimi. V 18 duelech nastřílel dvě branky a přidal sedm asistencí. Útok Toleda na něho rozhodně bude spoléhat.

„Keeghan a Conlan jsou mladí hráči, kteří se chtějí nadále rozvíjet. Tito dva přinesou do naší kabiny energii, touhu zlepšovat se a pracovat na sobě. Keeghan měl skvělý nováčkovský ročník. Jsem opravdu nadšený, že tu oba mohou být. Zároveň mě těší, že máme i Bretta a že může jeho vývoj pokračovat u nás. Před dvěma lety byl nejlepším centrem Fort Wayne. Chceme, aby jim byl i v naší organizaci. Je silný, výborný na vhazování, může nastupovat ve všech situacích. Stane se jedním z našich lídrů,“ uvedl trenér Dan Watson.

(zdroj: toledowalleye.com; foto: 1000logos.net)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *