Game #18 | Red Wings vyzvou na svém ledě Ďábly z New Jersey. Který z týmů se vrátí na vítěznou vlnu?

Dnes v noci přivítají hokejisté Detroitu na svém ledě tým New Jersey. Oba týmy v poslední době zrovna dvakrát nezáří, a tak by nutně potřebovaly zvítězit. Komu se to nakonec podaří?

Jestli mohli být před odletem do Švédska hokejisté Red Wings alespoň trochu optimističtí, dvě porážky ve Stockholmu je vrátili zase zpátky na zem. V rámci Atlantické divize tým momentálně okupuje pátou příčku s 19 body, o tři body za čtvrtým Torontem.

Ač se Detroitu daří střílet spoustu branek, jedna z jejich hlavních opor se v poslední době poněkud trápí. Řeč je o Dylanu Larkinovi. V prvních 7 utkáních sezóny nastřádal detroitský kapitán skvělých 14 bodů, zatímco v dalších 10 už pouhé 3. Samozřejmě, že hokej není jen o brankách či asistencích a v případě Larkina to platí o to víc. To však nic nemění na tom, že od svého elitního centra si Red Wings slibují mnohem lepší produktivitu. Prosadí se první centr proti Devils?

„Chci být opatrný. Myslím, že je potřeba nějaká změna. Udržuje to kluky čerstvé,“ řekl trenér Derek Lalonde. „Zároveň chci být obezřetný ohledně tvrzení, že jsme v posledních zápasech měli dobré momenty, ale nebylo jich dost.“

Chytat bude Lyon, průvan v útocích

Svůj druhý start v sezóně si na své konto připíše brankář Alex Lyon, který si v minulém utkání proti Maple Leafs připsal premiérový start v sezóně. V nočním utkání ho čeká další premiéra – tentokrát na domácím ledě.

„Líbilo se mi, co nám Alex v minulém utkání přinesl. Myslím, že si během utkání vybudoval určitou sebedůvěru,“ řekl na adresu Lyona kouč Detroit Derek Lalonde.

Detroit půjde do utkání se 7 obránci a 11 útočníky, přičemž se do sestavy tentokrát nevleze Klim Kostin.

Hru na 7 beků a 11 forvardů použili v této sezóně Red Wings prozatím ve třech případech – v domácí premiéře proti Tampě, v prvním utkání proti Ottawě a také doma proti Bostonu. Ve všech těchto případech Detroit pokaždé zvítězil.

„Když použijete jedenáct útočníků a sedm obránců, otvírá vám to jistou variabilitu,“ myslí si hlavní kouč. „Takže si myslím, že bude k vidění spousta různých kombinací.“

Jak jsme vás již informovali, na včerejším tréninku tým nastoupil ve značně pozměněné sestavě. Pokud bychom měli vycházet ze včerejška, pak se Joe Veleno objeví v první formaci po boku Larkina a Lucase Raymonda, zatímco Alex DeBrincat bude mít nové spoluhráče v podobě J. T. Comphera a Michaela Rasmussena. Andrew Copp si zahraje ve středu třetího útoku po boku Robbyho Fabbriho a Davida Perrona. Poslední útočné trio pak tvořili Christian Fischer, Daniel Sprong a již zmiňovaný Kostin.

Trenér ovšem ruského útočníka do sestavy proti Devils nezahrne. Provinil se vůči týmovým pravidlům. Kouč Lalonde doplnil, že nejde o nic vážného a na sociální síti X se spekuluje, že možná přišel pozdě na trénink. 

Z tábora New Jersey

Po slibném začátku sezóny se Ďáblům poněkud přestalo dařit. V posledních 7 utkáních prohrál dnešní soupeř Red Wings hned pětkrát.

Jistě za to mohla delší absence jejich hlavní hvězdy Jacka Hughese. Hlavní ofenzivní eso už je ale zpátky v sestavě a v posledním utkání v derby proti Rangers (prohra 3:5) posbíral 2 body (1+1). Pro amerického útočníka to byl první zápas od 4. listopadu.

Hischier už trénuje

Dobré zprávy panují také v souvislosti s kapitánem Nicem Hischierem, jenž už pilně trénuje, proti Red Wings se však ještě nepředstaví. Podle slov kouče Lindyho Ruffa nechce tým v případě švýcarské opory nic uspěchat.

Na posledním tréninku před odletem do Detroitu chyběli útočnici Timo Meier a Tomáš Nosek. V brance hostů se představí český gólman Vítek Vaněček.

Devils trénovali v tomto složení:
Haula – J. Hughes – Lazar
Toffoli – Mercer – Bratt
Palát – McLeod – Holtz
Willman – Hischier – Bastian

Siegenthaler – Hamilton
Bahl – Marino
L. Hughes – Miller
Smith – Tierney

Vaněček/Schmid

Oba týmy už se v tomto ročníku potkaly. Jednalo se vůbec o první utkání sezóny, a to pro oba celky. New Jersey tehdy ve vyrovnaném utkání zvítězilo těsně 4:3.

Zápas startuje v 1:05 našeho času a sledovat jej můžete tradičně na webu OnHockeyTV.

(zdroj: freep.com, x.com; foto: redwings.cz)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *