Generálním manažerem Grand Rapids Griffins se stal Yzermanův asistent Verbeek

Vedení Red Wings se rozhodlo, že nového generálního manažera pro Grand Rapids Griffins najímat nebudou. Rozhodli se zvětšit pravomoci Pata Verbeeka, který bude tuto roli vykonávat. Zůstává zároveň asistentem Steva Yzermana v hlavním týmu.

O konci Ryana Martina jsme vás informovali na Facebooku zhruba před týdnem. Ten pracoval pro Detroit dlouhých 16 let, z toho od roku 2013 jako generální manažer Griffins. V sezóně 2012/2013 byl v pozici asistenta generálního manažera farmy přítomen prvnímu vítězství v AHL pro Grand Rapids. O čtyři roky později se zisk titulu opakoval, tentokrát byl v manažerské pozici. 

Detroitu dal ovšem po dlouhé době vale. Potřeboval novou výzvu, takže přijal nabídku New Yorku Rangers.

Red Wings uvolněnou pozici vyplnili vlastními prostředky. Pat Verbeek, současný asistent generálního manažera Steva Yzermana, se kromě této role bude věnovat právě „manažerování“ naší farmy. Sedmapadesátiletý bývalý hokejista má spoustu zkušeností. Devět sezón pracoval po Yzermanově boku v Tampě Bay, kde byl ředitel profesionálního skautingu (2010-2012), asistent generálního manažera a ředitel hráčského personálu (2012-2019). 

Na pozici generálního manažera Grand Rapids Griffins bude Verbeek řešit každodenní provoz organizace, včetně personálních rozhodnutí, vyjednávání smluv a pohyby v kádru.

„Griffins jsou prvotřídní organizace a Grand Rapids fantastickým trhem pro hokej. Oba tyto faktory jsou rozhodující pro úspěšný rozvoj našich prospektů v AHL. Těším se na pokračování vítězné kultury, která tu je. Poskytnu našim mladíkům všechny potřebné zdroje k tomu, aby se rozvíjeli a stali se důležitými hráči v NHL,“ uvedl pro webové stránky Detroitu Pat Verbeek.

Red Wings a Griffins jsou přidruženými kluby již od sezóny 2002/2003 a od roku 2011 dohlíží Detroit na všechny klubové záležitosti týkající se organizace v Grand Rapids. Griffins patří k nejúspěšnějším týmům AHL. Každoročně se řadí k lídrům v návštěvnosti. Největšími úspěchy jsou dvojnásobné vítězství celé soutěže, třikrát vítězství v divizi a hlavně fakt, že 59 hokejistů z Grand Rapids debutovalo v Detroitu v NHL. 

„Měli jsme štěstí, že jsme pod vedením Ryana Martina získali Calder Cup. Nyní jsme nadšení z příležitosti pracovat s Patem při plnění našich společných cílů – rozvíjet hráče pro Detroit a vyhrávat tituly v AHL,“ říká prezident Griffins Tim Gortsema.

(zdroj: detroitredwings.com; foto: nhl.com, detroitnews.com)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *