Hádka o každý dolar začíná. Zadina se k arbitráži nepřihlásil, jeho spoluhráč ano

NHLPA v noci vydala seznam všech hráčů, kteří se přihlásili k arbitráži. Na seznamu nechybí řada zajímavých hokejistů jako Jesper Bratt (NJD), Andrew Mangiapane (CAL) či Jesse Puljujärvi (EDM). Bohužel je na něm i jméno obránce Rudých křídel, kterým je Jake Walman.

Šestadvacetiletý rodák z ontarijského Toronta využil svého práva a rozhodl se přihlásit k arbitráži. To je vlastně nezávislý institut, jenž rozhoduje o podobě nové smlouvy pro RFA hráče. Co nejvíce zarážející (nebo úsměvné, jak chcete) je, že obě strany (hráč a klub) se na sebe snaží vytáhnout „špínu“, aby dosáhli svého. 

Známý je případ zhroucení švédského gólmana Tommy Sala poté, co o něm tehdejší generální manažer Islander Mike Milbury vypravoval u arbitráže, že je vlastně k ničemu a navíc nemá žádnou kondici. Švédský brankář utekl na záchod, kde neudržel slzy. 

„Je to velmi citlivá záležitost pro obě strany. Nikdo nikdy z arbitráže neodejde nadšený. Někdo je zklamaný, někdo méně spokojený, někdy jsou zklamané dokonce obě strany. Nikdy ale nejásá jak hráč, tak organizace,“ uvedl před několika lety pro iDnes.cz bývalý obránce Red Wings a momentálně činovník klubu Jiří Fischer.

Jake Walman se tedy bude snažit nezávislému soudu dokázat, že si zaslouží více, než kolik mu Detroit nabízí. A naopak. 26letý zadák k Red Wings přišel v rámci trejdu Nicka Leddyho a ihned oživil levou stranu obrany. Byl velmi dobrý směrem dopředu a své si odehrál i v defenzívě. V 19 zápasech nastřádal čtyři asistence, za Bluesmany měl 3+3 v 32 duelech. 

Walman pobíral 750 000 dolarů a je jasné, že by chtěl více. Odhaduji, že skončí na roční smlouvě někde okolo jednoho milionu dolarů. Arbitrážní slyšení bude probíhat v termínu od 27. července do 11. srpna, do té doby mají obě strany možnost dospět k dohodě bez arbitráže. Pokud se jim to nepovede, soud rozhodne o roční nebo dvouleté smlouvě s určitou částkou, která bývá zhruba v polovině sumy, kterou chce hrát a kterou nabízí organizace. Je ale možné, že se přikloní i na jednu stranu a konečná suma bude spíše blíže jednomu z požadavků, ať už hráče nebo organizace. 

Doufejme, že se obě strany dohodnou bez přetrhání vazeb. 

Seznam hráčů přihlášených k arbitráži 2022: Mason Appleton (Winnipeg Jets), Ethan Bear (Carolina Hurricanes), Jesper Bratt (New Jersey Devils), Lawson Crouse (Arizona Coyotes), Morgan Geekie (Seattle Kraken), Mathieu Joseph (Ottawa Senators), Kappo Kahkonen (San Jose Sharks), Kasperi Kapanen (Pittsburgh Penguins), Keegan Kolesar (Vegas Golden Knights), Oliver Kylington (Calgary Flames), Maxime Lajoie (Carolina Hurricanes), Steven Lorentz (San Jose Sharks), Isac Lundestrom (Anaheim Ducks), Zack MacEwen (Philadelphia Flyers), Niko Mikkola (San Jose Sharks, podepsal novou smlouvu po přihlášení k arbitráži), Andrew Mangiapane (Calgary Flames), Matthew Phillips (Calgary Flames), Jesse Puljujärvi (Edmonton Oilers), Tyce Thompson (New Jersey Devils), Yakov Trenin (Nashville Predators), Vítek Vaněček (New Jersey Devils), Jake Walman (Detroit Red Wings), Kailer Yamamoto (Edmonton Oilers), Pavel Zacha (Boston Bruins)

(zdroj: nhlpa.com; foto: nhl.com)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *