Hráli jsme jako by šlo o exhibici, nechal se po utkání s Montrealem slyšet trenér Blashill

I když je patrné, že alespoň úvod nového ročníku NHL mohou příznivci Red Wings hodnotit pozitivně, o posledním utkání proti Canadiens to určitě neplatí.

Hráči Detroitu jakoby do zápasu vkročili levou nohou – nehráli ani zdaleka s takovou vervou a úsilím jako v předchozích kláních a zcela po právu si odvezli z montrealského Bell Centre porážku 0:3.

„Soupeř byl lepší od úvodního vhození puku do hry, od prvního střídání po to poslední. Hráli jako by byli v play off, kdežto my jsme hráli jako by šlo o nějakou exhibici,“ nebral si servítky kouč Detroitu Jeff Blashill. „Toto není to, co musíme předvádět, abychom byli úspěšní.“

„Musíme být týmem, který hraje každý večer, jako by to byl zápas play off. Úroveň našeho úsilí musí být mnohem vyšší, vyšší musí být také naše soutěživost, naše pracovní morálka musí být mnohem lepší ve všech aspektech hry,“ pokračoval Blashill.

Bez klíčových opor to nepůjde

Red Wings v zápase postrádali své dvě hvězdy Dylana Larkina a Tylera Bertuzziho, a jak se se sami přesvědčili, bez takovýchto opor budou v současnosti jen těžko hrát prim.

I navzdory absentující dvojici si však Detroit měl počínat přeci jen o něco lépe. V utkání s Montrealem se borcům s okřídleným kolem na hrudi podařilo za posledních 40 minut vyprodukovat pouhopouhých deset střel (!) na branku (z toho jen tři ve třetí třetině).

Skvělý výkon podal brankář Red Wings, kterým byl v tomto utkání Alex Nedeljkovic. Ten kryl 38 ze 40 střel soupeře a do poslední možné chvíle držel svůj tým ve hře.

„Ať už tu tito kluci jsou (řeč je o Larkinovi s Bertuzzim – pozn. red.) nebo ne, musíme najít způsob, jak dávat góly a tím zůstat ve hře,“ nechal se slyšet obránce Danny DeKeyser a pokračoval: „Myslím, že nám Ned dal dnes šanci, předvedl několik velkých zákroků, ale je na nás abychom dostali puk do branky.“

„Máte šanci se porvat o výsledek a mít skvělou třetí třetinu proti týmu, jenž má za sebou trip po západním pobřeží a který navíc předčasně přišel o hráče jako je Jonathan Drouin a my jsme se zkrátka ani zdaleka nepřiblížili tomu, abychom shromáždili dostatek úsilí, tolik potřebné k tomu, abychom vyhráli zápas,“ mrzelo kouče Red Wings.

„Myslím, že jsme dostatečně pracovali na vytvoření jakési identity tohoto týmu. Týmu, proti kterému je těžké hrát, ale dnes jsme to nepotvrdili,“ přemýšlel Blashill.

Detroit prohrál s Montrealem podruhé během deseti dní, což trochu zamrzí, zvláště když výsledky Canadiens nejsou (zatím) ani zdaleka přesvědčivé.

„Je těžké v této aréně hrát,“ poznamenal již zmíněný DeKeyser. „Šli do toho od prvního střídání. My jsme se neměli čeho chytit, od čeho se odrazit. Neměli jsme dostatečný počet střel, nebyli jsme dostatečně v prostorech před brankou, příliš jsme jim to usnadnili,“ kál se americký zadák.

„Hodně hráčů se dnes ani nepřiblížilo tomu, čeho jsou schopni, tudíž jsme na jejich obránce nevytvářeli žádný tlak, zvláště ve třetí třetině,“ poznamenal Blashill. „Moc šancí jsme si nevytvořili, ve třetí třetině jsme si nevytvořili vůbec nic. Pro mě je to neomluvitelné. Musíme najít způsob, jak zajistit, abychom byli mnohem lepší,“ uzavřel povídání hlavní kouč Detrotu.

(zdroj: mlive.com; foto: detroitnews.com)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *