Jako v Okresním přeboru! Berggren si spletl dvě města s názvem Grand Rapids a bloudil po USA

Komická chyba jako z populárního českého seriálu Okresní přebor, kde si část osazenstva spletla dva Újezdy a přijela místo na utkání do malé vesničky. Přesně tak by se dala charakterizovat cesta prospekta Detroitu Red Wings Jonatana Berggrena, který si spletl dvě města se jménem Grand Rapids.

Vedení Red Wings se rozhodlo mladého útočníka poslat na farmu, aby si přivykl na zámořský hokej. Kdyby věděli, jak mu tím zkomplikují život, možná by si ho i v Detroitu nechali. 

Berggren se sbalil, pronajal si auto a společně s přítelkyní Tilde si to štrádovali směrem Grand Rapids. Jaképak překvapení to pro oba bylo, když sice přijeli do Grand Rapids, jenže něco nehrálo… „Bylo to zvláštní. Četl jsem, že Grand Rapids je velké město, ale tohle vypadalo jako vesnice. Přijeli jsme na místo a proti nám chodili farmáři,“ popisoval médiím svou historku nadějný forvard Red Wings. 

„S přítelkyní jsme zkontrolovali, kde jsme a zjistili jsme, že v té díře žije asi jen sedm set lidí,“ usmíval se Berggren.

Červeně označený Grand Rapids je farmou Detroitu. Berggren původně s přítelkyní odcestoval do jižněji položeného v Ohiu | (screen: Google Mapy)

Před začátkem cesty řekla přítelkyně jednadvacetiletému útočníkovi, aby napsal do GPS adresu arény. On ovšem neposlechl a zadal pouze Grand Rapids. Jeho GPS vybrala Grand Rapids v Ohiu, nikoliv to v Michiganu. „Myslel jsem si, že v celých Spojených státech je pouze jedno město Grand Rapids,“ vysvětluje svůj přešlap švédský křídelník. „Bylo tam napsáno, že pojedeme dvě hodiny, což souhlasilo s informacemi, které jsem dostal,“ doplnil Berggren. 

„Když jsem v té vesnici znovu do GPS zadal Grand Rapids a přidal adresu arény, říkal jsem si ‚ne, ne, ne, ne, ne!‘. Ukázalo se, že nás čeká další tříhodinová štreka. Cesta na dvě hodiny tak trvala pět hodin,“ povzdechl si prospekt Detroitu. 

„Přítelkyně nebyla šťastná. Hned mi říkala, že jsem měl nechat řídit jí. Připadal jsem si jako ve filmu Blbý a blbější. Ovšem když jsme dorazili, tak se kluci z týmu dost pobavili, je to dobrá historka,“ řekl Berggren, který měl naštěstí celý den volno. „Kdybyste se na to zeptali mých přátel, tak vám řeknou, že je to pro mě typické,“ uzavřela se smíchem tuto historku nová posila Griffins.

Okresní přebor – Konvoj

(zdroj: aftonbladet.se)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *