Jakub Vrána je po zranění zpět! Český útočník se vrací do sestavy, zamíchal lajnami

Předlouhých 304 dní nehrál český forvard Jakub Vrána za Detroit. Šestadvacetiletý majitel Stanleyova poháru se zranil na kempu před začátkem sezóny a musel na operaci. Nyní už je připraven pomoci Rudým křídlům ve zbytku ročníku. Kvůli jeho návratu se pořádně zamíchalo formacemi. 

Byl to velký šok, když byl před rokem na trade deadline Anthony Mantha vyměněn do Washingtonu. Nutno dodat, že Detroit tehdy inkasoval opravdu hodně. Jakub Vrána byl součástí příchozího balíčku a ihned se chytil. V 11 zápasech zaznamenal stejný počet bodů za osm tref a tři asistence. Do paměti se vryje zejména čtyřgólový zápas proti Dallasu.

Produktivní křídelník si však obnovil problémy s ramenem a ty vyústily v operaci, která proběhla úspěšně v září loňského roku. Od té doby se snažil český střelec vrátit do hry. Před několika týdny začal s týmem trénovat a jeho návrat na ledovou plochu v ostrém utkání byl pouhou otázkou času. 

Ten nyní nastal. Jakub Vrána si odbude letošní debut 9. března od 01:35 našeho času v Little Caesars Areně proti Arizoně Coyotes!

Ať se daří, Kubo!

Formace na tréninku

Vrána trénoval v pondělí ve druhé formaci. Bertuzzi se díky tomu vrací k Larkinovi. Zadinu čeká propad do čtvrté řady, kde bude mít na centru Velena. Ten byl sice včera poslán na farmu, ale šlo o formální záležitost. Rowney byl zařazen na listinu zraněných hráčů, což znamená návrat zpět pro kanadského středního útočníka.

Přetlak na soupisce odnesl oslavenec

23 hráčů na soupisce může mít každý tým v NHL. Detroit by s Vránou tento počet o jeden převyšoval. Nabízelo se rychle upéct trejd některého z obránců, to se však nestalo. Vedení Red Wings se rozhodlo umístit veterána Dannyho DeKeysera přes waiver list na farmu. Ten dnes shodou okolností slaví 32. narozeniny. Tak tedy všechno nejlepší… Je možné, že se dlouholetý zadák Red Wings v Grand Rapids neobjeví a s rodinou zůstane v Detroitu, akorát mimo hru.

(foto: redwings.cz)

One Comment on “Jakub Vrána je po zranění zpět! Český útočník se vrací do sestavy, zamíchal lajnami”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *