Kteří hráči budou novými asistenty Dylana Larkina? V úvahu připadá těchto 5 jmen!

Je toho opravdu hromada, co musí v organizaci Red Wings přes léto vyřešit. Trenéra máme, posily máme. Teď je třeba na kempu vybrat ty nejlepší a postavit z nich solidní mužstvo, které nás fanoušky bude bavit. Kromě lídra v podobě kapitána Dylana Larkina se budou také hledat noví asistenti. Pojďme se podívat na možné varianty.

Jaké asistenty Rudá křídla mají?

Momentálně žádné. V minulosti se vždycky lídři – a je to logické – hledali v hráčích, kteří mají vůdcovskou povahu nebo v klubu působí dlouhé roky. To je zárukou toho, že dokáží přičichnout k naší kultuře, historii a v klíčových chvílích usměrní mladé spoluhráče, kteří za nimi půjdou. 

Neumíme si ani představit, jaká čest je mít vůdcovskou roli v klubu z Original Six, nejúspěšnějším celku z USA podle získaných Stanley Cupů.

Podívejme se na asistenty v posledních letech:

2021/2022 Marc Staal, Danny DeKeyser
2020/2021 Frans Nielsen, Luke Glendening
2019/2020 Dylan Larkin, Frans Nielsen, Justin Abdelkader, Luke Glendening
2018/2019 Dylan Larkin, Niklas Kronwall, Frans Nielsen, Justin Abdelkader
2017/2018 Justin Abdelkader, Niklas Kronwall
2016/2017 Justin Abdelkader, Niklas Kronwall
2015/2016 Niklas Kronwall, Pavel Dacjuk
2014/2015 Niklas Kronwall, Pavel Dacjuk, Johan Franzén
2013/2014 Niklas Kronwall, Pavel Dacjuk, Johan Franzén, Daniel Alfredsson
2012/2013 Niklas Kronwall, Pavel Dacjuk

Co mají všichni hráči společného? Vždycky šlo převážně o starší hráče a jednoznačně nezpochybnitelné lídry. Každá doba měla takového. Dříve si áčko na dres navlékli třeba Kris Draper, Brendan Shanahan, Sergej Fjodorov, Paul Coffey či Bob Probert.

Po odchodu Marca Staala a Dannyho DeKeysera z organizace nemáme žádného. Kdo tedy doplní v pozici vůdce Dylana Larkina?

Nové přírůstky (téměř) bez šance

Přes léto posílila Rudá křídla opravdu příkladně. Mám za to, že je nepravděpodobné, že by takovou důležitou pozici zastával někdo nový. Důvod? Teprve bude zapadat do kádru, nezná město, kulturu. Na druhou stranu naše sestava zrovna nedisponuje zkušenými harcovníky. 

Do zadních řad přibyl Ben Chiarot, pro něhož by mluvila desetiletá kariéra v NHL s tím, že asistenta vykonával v juniorské soutěži v dresu Sudbury Wolves a naposledy i v Montrealu Canadiens. Olli Määttä tuto funkci dělával ve finské mládežnické reprezentaci a také on byl asistentem v zámořské juniorce, když hrával za London Knights. Mark Pysyk je nesmírně zkušeným bekem, rok byl asistentem u Edmonton Oil Kings, dva roky dokonce kapitánem. I on je nováčkem a hlavně zhruba na půl roku zraněný. Robert Hägg má obdobné zkušenosti jako ostatní, ale na soupisce figuruje spíše jako výplň.

Andrew Copp byl asistentem kapitána a později i kapitánem University of Michigan, kde šéfoval Dylanu Larkinovi. Dominik Kubalík žádné velké zkušenosti nemá, navíc je v NHL teprve tři sezony. David Perron je mnohem zkušenější, získal Stanley Cup a asistentem kapitána byl ve Vegas Golden Knights.

Tým v přestavbě vsadí na služebně nejstarší?

Tím jak se soupiska Rudých křídel mění, je stále obtížnější hledat v sestavě zkušené kusy, kteří by v týmu figurovali alespoň čtyři a více sezon. Momentálně tímto statutem disponuje pouze kapitán Larkin (7 sezon), Tyler Bertuzzi (5 sezon) a Filip Hronek (4 sezony). Po třech ročnících jsou členy kádru například Robby Fabbri, Adam Erne, Filip Zadina či Michael Rasmussen. 

Pokud se podíváme na odehrané zápasy za Red Wings, tabulce vévodí samozřejmě Larkin (504 utkání), za ním je Bertuzzi (276), Hronek (245), Rasmussen (182), Erne (180), Zadina (160) a Fabbri (138).

TOP 5 kandidátů na pozici asistenta kapitána podle admina

#1 | Tyler Bertuzzi
Jmenování sedmadvacetiletého útočníka by dávalo smysl. O tom, že je Bertuzzi vůdcem, nemůže být pochyb. Minimálně z jeho projevu na ledě to je cítit. Rve se za tým, nebojí se tvrdě hitovat, občas shodit rukavice. Důležitý je zejména díky své ofenzivě, v uplynulém ročníku se dostal poprvé v kariéře na metu 30 branek. Za mě jasná volba.

#2 | Moritz Seider
Možná překvapivé jméno, ale nemyslím si, že by byl úplně bez šance. Německý mladík má za sebou sice jenom jednu sezonu v NHL, ale nebojím se říci, že je momentálně našim nejlepším obráncem a naprosto klíčovým prvkem zadních řad doufejme minimálně na 15 dalších let. Proč mu neukázat důvěru tím, že mu vložíme na dres áčko? Zkušenosti s vedením má, v německé mládežnické reprezentaci byl asistentem v U18, kategorie U16 a U20 vedl jako kapitán. 

#3 | David Perron
Za mě by neměl mít pozici kapitána nebo asistenta nový hráč, ale při pohledu na soupisku se nedá toto jméno vypustit. 34letý útočník splňuje nároky na tuto pozici. Vykonával ji v NHL ve Vegas, kdy i s jeho pomocí došel tým až do finále Stanley Cupu, ten později vyhrál se St. Louis. Na kontě má téměř 1000 utkání v nejlepší hokejové lize světa, herně se neztratí a komunita fanoušků i celá kabina za ním u Bluesmanů stála. 

#4 | Filip Hronek
Český bek by mohl být jedním z těch, o kterých se bude uvažovat. S touto rolí však nemá žádné zkušenosti, asistentem kapitána byl na jednom mistrovství světa. Myslím si ovšem, že pro něho hraje právě fakt, že je jedním z nejdéle sloužících hráčů Red Wings. To je ale ve čtyřiadvaceti letech minimálně úsměvné zjištění.

#5 | Ben Chiarot
V kádru Habs asistentem byl a rozhodně mu to svědčilo. Z různých článků i rozhovorů bylo vidět, že si ho spoluhráči váží. Chiarot je typem bojovného hráče, v uplynulém ročníku během 74 duelů zaznamenal 157 hitů a 130 zblokovaných střel. To je solidní číslo. Nová posila zadních řad má navíc velkou výhodu – smlouvu do roku 2026. Pokud budeme hledat někoho dlouhodobého, je rodák z Hamiltonu varianta. 

PS: Pokud by to bylo na mně, tak zvolím Bertuzzi a Seider. 🙂 

(zdroj: eliteprospects.com; foto: nhl.com)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *