Larkin nedohrál utkání s Dallasem a je mimo kádr. Nevím, co bude dál, řekl trenér Blashill

Během posledního utkání vám tato informace mohla snadno uniknout, protože trenér Jeff Blashill pořádně míchal sestavou. Dylan Larkin po druhé třetině ze hry odstoupil a už se do ní nevrátil. Důvod? Pozitivní test.

Detroit odcestoval na čtyřzápasový trip, druhou zastávkou byl Dallas. Dylan Larkin v tomto městě nějakou dobu zůstane v izolaci, protože s týmem pokračovat nemůže, pravděpodobně do negativního testu. Kapitán Red Wings dal utkání proti Stars pět minut před koncem druhé třetiny gól na 2:3, v té třetí se již neobjevil.

„Dylan je právě teď mimo kádr, je na COVID protokolu,“ oznámil bez vytáček po konci zápasu trenér Jeff Blashill. „Další informace budu mít ve čtvrtek, budeme to řešit se Stevem Yzermanem. Nevím, co bude dál,“ dodal kouč Red Wings, který uvedl, že tým se mezi druhou a třetí třetinou dozvěděl informaci o pozitivním Larkinově testu z úterního dne.

Symptomy nemoci nejspíše kapitán Red Wings nemá, jinak by určitě do utkání nezasáhl.

V protokolu NHL je uvedeno, že plně očkovaní hráči (což Dylan Larkin je) se musí testovat PCR testem minimálně každých 72 hodin, přičemž výsledky dostanou do 24 hodin od odběru. Tyler Bertuzzi jako jediný neočkovaný hráč naší organizace je testován PCR testem každý den.

Pro Larkse jde o těžké období. Vynechal poslední tři utkání na minulém tripu (2. až 6. listopadu) kvůli zdravotním problémům. Na ledě mu to po návratu přitom šlapalo. V posledních pěti zápasech vstřelil pět gólů. Společně s Raymondem a Bertuzzim tvoří údernou letku, která je mezi třemi nejlepšími v celé NHL, co se týče vytvořených šancí a statistice +/-. Přitom toho kvůli okolnostem mnoho nenahráli, kapitán byl mimo hru část sezóny, stejně tak Tyler Bertuzzi, který necestuje na zápasy do Kanady.

„Dylan je náš vůdce. Řídí náš tým. Chtěl nás dostat zpět do zápasu s Dallasem, ale my jsme o něj před třetí třetinou přišli. Byla to zjevně velká ztráta,“ řekl po zápase stroze asistent kapitána Danny DeKeyser.

Více informací kolem Dylana budeme mít ve čtvrtek 18. listopadu. Myslím si, že Detroit bude chtít, aby hráč podstoupil další testy.

Pokud by musel strávit sedm až deset dní v karanténě, určitě přijde o utkání, ve kterých se střetneme s Vegas (19. listopadu od 04:05), Arizonou (21. listopadu od 02:05), St. Louis (25. listopadu od 01:35) a možná i Buffalem (28. listopadu od 01:05).

(zdroj: freep.com, detroitsportnation.com, winginginitmotown.com, foto: nhl.com)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *