Larkin vyhrál sázku nad Nedeljkovicem. Brankář Red Wings musel splnit potupný trest!

Co dělá kabinu kabinou? Pohoda, sranda, vzájemná radost. Kdo jiný než kapitán Dylan Larkin by mohl patřit k vůdcům týmu nejen na ledě, ale i mimo něj? To se projevilo při posledním počinu, kdy se vsadil s novým brankářem Red Wings Alexem Nedejlkovicem.

Američani žerou sporty

Alex Nedeljkovic plnil potupný trest

Ve Spojených státech je populární silná čtyřka sportů – americký fotbal, basketbal, baseball a hokej. Posledně jmenovanému poslední roky zdatně sekunduje i fotbal evropský. 

Co o zámořských fanoušcích a velké tradici také víme je to, že na mistrovství světa posílají druhořadé hráče a primární je pro ně juniorské mistrovství. To se odráží i ve sledovanosti lig, napříč všemi sporty je populární univerzitní soutěž. Snoubí přesně to, co od ní čekáte – mladé nadějné sportovce s velkým talentem, kteří se v budoucnu stanou hvězdami. 

Nejinak je tomu v kabině Detroitu Red Wings. I naši hokejisté čas od času zajdou na jiný sport v Detroitu, hráči se přátelí. Organizace toho mnohdy využívají, ať už jde o pouhopouhé přání k začátku nového ročníku, nebo společné akce pro místní komunitu. Nebudeme si nic nalhávat, gangy v Detroitu rády získávají do svých řad mladé stoupence, takže je rozhodně dobře, když jim kluby ve městě nabídnou sportovní alternativu a s tím spojený poctivý život.

Tím jsme si vysvětlili základ. Teď se konečně přesuňme k naší sázce.

Velké derby univerzit okořenila sázka

Dylan Larkin si výhru v sázce užil

V univerzitním fotbale je velkým derby střet mezi University of Michigan a Ohio State University. Nejde jen o to, že oba státy (Michigan a Ohio) spolu sousedí, důležitější je historická rivalita, obě univerzity si to v americkém fotbale proti sobě poprvé rozdali již v roce 1897.

Dylan Larkin prvně jmenovanou univerzitu dokonce navštěvoval, proto se před vzájemným soubojem s tou ohijskou vsadil s Alexem Nedeljkovicem, který z tohoto státu pochází, kdo z těchto celků vyhraje. Oba logicky vsadili na tu, která jim je blíže.

Stalo se to po deseti letech, ale michiganská nad svými soupeři uspěla a zvítězila 42:27. 

Dylan Larkin tedy sázku vyhrál, Alex Nedeljkovic musel za trest potupně obléci kšiltovku a dres University of Michigan s jeho jménem, což si náš kapitán dle poskytnutých fotografií užíval. 😄

Rivalita mezi zmíněnými univerzitami od počátku věků graduje, v roce 2000 byla uznávaným sportovním nadnárodním kanálem ESPN vyhlášena jako největší severoamerickou sportovní rivalitou všech dob.

Abyste si to představili – je to jako kdyby si sparťan musel obléknout po prohraném derby sešívaný dres, nebo v posledním případě naopak. 😁

Co bych to byl za novináře, kdybych nepřidal ještě pár zajímavých statistik. Historicky lépe si vede michiganská univerzita, která vyhrála 59 utkání, Ohio slavilo 51x a šest duelů skončilo remízou. První střet v roce 1897 ovládli taktéž studenti Michiganu, zvítězili 34:0. Univerzita našeho kapitána má i na kontě nejvyšší výhru mezi těmito dvěma soky, v roce 1902 skončilo utkání výsledkem 86:0 pro Michigan.

No a na závěr musím vyzdvihnout atmosféru v naší šatně. Ono to lidi funguje, LGRW! ✌️🐙

(zdroj: Detroit Red Wings, wxyz.com, wikipedia.org; foto: Detroit Red Wings)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *