Legenda končí. Mike Babcock v trenérské činnosti pokračovat nebude, oznámil

Tohle se úplně nečekalo, byť se o tom po konci angažmá v univerzitní lize (USports) spekulovalo. Mike Babcock, legendární trenér, ukončil kariéru.

Fanouškům Detroitu ho představovat vůbec nemusíme. Do naší organizace vstoupil v roce 2005 a vydržel zde do roku 2015, tedy jedno desetiletí. V roce 2008 se radoval ze Stanleyova poháru. Jeho úspěchy jsou ale mnohem bohatší:

• zlato z mistrovství světa do 20 let (1997)
• zlato z mistrovství světa dospělých (2004)
• dvakrát vítězství olympijských her (2010, 2014)
• zlato ze Světového poháru (2017)
• jeden Stanley Cup (2008)
• jednou USports University Cup Champion (1994)
• jednou ACAC Champion (1989)
• člen Triple Gold Clubu

„Vždycky jsem říkal, že půjdu do důchodu v 60 letech, nyní mi je 59, takže se v podstatě jenom držím plánu,“ uvedl v rozhovoru pro AM 680 CKOM v Saskatoonu. „Pokud se to změní, tak to určitě nebylo v plánu,“ dodává.

„Věřte mi, že jsem mluvil o různých možnostech se spoustou lidí. Ty rozhovory jsem si užil, ale nakonec cítím, že tohle je pro mě a mou rodinu to nejlepší,“ tvrdí.

Babcock patřil k nejúspěšnějším trenérům své éry, mimo jiné dovedl Rudá křídla ke Stanley Cupu nebo dvakrát Kanadu k vítězství na olympijských hrách. Po propuštění ze strany Maple Leafs ho však někteří bývalí hráči (například Johan Franzen nebo Chris Chelios) obvinili ze šikany či slovního napadání. Incidentu se nevyhnul ani tehdejší nováček Mitch Marner. Tomu se věhlasný kouč omluvil, ale od té doby má jen malou šanci na to, aby v NHL nějaké angažmá získal.

Nejblíže mu byl v září 2020, kdy měl být kandidátem na uvolněné místo ve Washingtonu Capitals. Krátce působil jako analytik pro NBC Sports a před sezonou 2021/2022 převzal místo hlavního kouče u University of Saskatchewan (USports), kde dokázal tým dostat do čtvrtfinále celé soutěže. 

Ve čtvrtek byl propuštěn a na jeho místo byl již dosazen trenér nový. Pro Babcocka tak začíná nová kapitola, podle svých slov si bude užívat času s rodinou, v plánu má věnovat se lyžování a lovu. 

„Je čas jít dál,“ uzavírá.

Děkujeme za vše!

(zdroj: eliteprospects.com, AM 680 CKOM; foto: Toronto Star)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *