Legenda Nicklas Lidström o mladých nadějích Red Wings a přestavbě klubu

Člen Triple Gold Clubu, viceprezident hokejových operací Detroit Red Wings, Nicklas Lidström. Právě on byl jedním z účastníků středečního semifinálového zápasu švédské nejvyšší hokejové ligy mezi Rögle a Färjestadem. Dorazil, aby si prohlédl Williama Wallindera (Rögle) a Alberta Johanssona (Färjestad). O přestávce byl hostem vysílání televize C More Entertainment a diskutoval o současnosti i budoucnosti Rudých křídel.

Nejen, ale především s obránci má Detroit dlouhodobě problémy a jak Albert Johansson, draftovaný v roce 2019 ve druhém kole (celkově šedesátý), tak William Wallinder, draftovaný v roce 2020 také ve druhém kole (32. celkově), mohou být budoucími pilíři defenzívy Detroitu.

„Oba udělali od začátku sezony krok vpřed,“ řekl Lidström. „Dostávají hodně času na ledě, hrají v důležitých situacích, takže dělají pokroky.“

Hráč, který odehrál v NHL rovných 20 sezón a všechny v barvách Red Wings, připustil, že přestavba je stále ve velmi bolestivé fázi. Zároveň dodal, že se budou snažit během mimosezónního období posílit své řady prostřednictvím příchodu některých veteránských posil.

„Musíte si projít těžkými časy. A potřebujete kolem sebe zkušenost, takže se snažíme přivést silné starší hráče, kteří by ukázali cestu mladým klukům. Je třeba každý den soutěžit a snažit se být lepší a lepší. To chceme naše mladé hráče naučit.“

Bývalý elitní obránce, jenž nikdy nechyběl v play off, přiznává, že jedna věc je chtít tyto kvalitní hráče získat a úplně jiná věc je přesvědčit, aby se zapojili do přestavby detroitského klubu.

„Bojujeme s dalšími 31 týmy, je těžké jen tak jít a podepsat volné hráče. Navíc je tu platový strop, takže musíte být schopni hráče udržet. Dále je to o draftu a rozvoji, o hledání hráčů, jako jsou nováčkovské senzace Lucas Raymond a Moritz Seider.“

Lidström se těší, až uvidí, co Hellberg dokáže

Sedminásobný vítěz Norrisovy trofeje měl během svého působení v Detroitu před sebou několik kvalitních brankářů. Je nadšený z potenciálu švédského brankáře Magnuse Hellberga. Red Wings s ním nedávno podepsali smlouvu jako s volným hráčem.

„Možná budeme uvažovat o změnách v našem brankovišti, nebo alespoň o zvýšení konkurence, takže dostane šanci se ukázat. Je dobrým příkladem toho, že hledáme hráče nejen v Severní Americe, ale i v Evropě,“ dodal držitel Conn Smythe Trophy z roku 2002.

Pokračování švédské tradice Detroitu

Švédské spojení s Red Wings je dlouholetou tradicí. S takovými talenty, jako jsou Simon Edvinsson, Elmer Söderblom, Theodor Niederbach, William Wallinder či Albert Johansson, kteří mohou prorazit do Severní Ameriky, bude zjevně pokračovat.

„Hledáme mladé, zručné hráče. To, že se mezi nimi nachází hodně Švédů, je pouhá náhoda. Historicky jsme měli vždy hodně Švédů, ale my se prostě snažíme stavět na dobrých hráčích,“ pronesl na závěr hráč, který byl v lednu 2017 u příležitosti 100. výročí NHL vybrán jako jeden ze sta nejlepších hráčů historie ligy.

Věřme, že se i pod jeho vedením postupně bude blýskat na lepší časy a Detroit se vrátí zpět na výsluní NHL.

(zdroj: detroithockeynow.com, foto: detroithockeynow.com)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *