Little Caesars Arena

Zahájení stavby Little Caesars Arena: 25. září 2014
Slavnostní otevření: 5. září 2017
Architekt: HOK (americká společnost)
Cena výstavby: 863 milionů dolarů
Správce: Olympia Entertainment
Nájemníci: Detroit Red Wings (NHL), Detroit Pistons (NBA)
Kapacita: 19 515 pro hokej, 20 491 pro basketbal, 15 000 až 22 000 na ostatní akce (koncerty apod.)

Little Caesars Arena je víceúčelová aréna v Detroitu. Postavena byla mezi lety 2014-2017, aby nahradila dosluhující Joe Louis Arenu.

Little Caesars Arena

Little Caesars Arena byla postavena v dostupnosti dalších sportovišť – Comerica Park (baseball, Detroit Tigers) a Ford Field (americký fotbal, Detroit Lions). Tím se Detroit stává jediným městem, v jehož centru působí všechny celky čtyř nejsledovanějších profesionálních sportů ve Spojených státech amerických.

Led je v aréně po celý rok. Palubovka pro basketbalisty nebo podlaha pro koncerty se na něj instaluje na každou akci zvlášť. Samotná ledová plocha je 12 metrů v podzemí.

Na části z venkovních stěn jsou připevněné velké portréty osobností, které proslavili Detroit. Ať už je to například Eminem, Joe Louis nebo Gordie Howe.

Little Caesars Arena - osobnosti

V prosklené vstupní hale je mnoho restaurací, obchodů nebo fanshop. Nechybí samozřejmě kanceláře, ve kterých pracují zaměstnanci Red Wings či Pistons.

Součástí komplexu je též tréninková hala, kterou kromě Red Wings využívají také amatérští hokejisté Little Caesars. Hokejisté Rudých křídel do ní mohou vejít přímo z kabin, což je luxus, který si dopřávají v NHL pouze oni. V National Hockey League dokonce není zvykem, že by kluby měly tréninkovou halu tak blízko hlavní arény.

První střelci 

Little Caesars Arena byla Detroitem pokřtěna 24. září 2017 výhrou v přípravném utkání nad Bostonem Bruins v poměru 5:1. První trefu v Little Caesars Arena obstaral hostující Austin Czarnik, z Detroitu Martin Frk. První soutěžní duel zde Rudá křídla sehrála 6. října 2017, když porazila Minnesotu Wild 4:2. První soutěžní branku v této hale má na svědomí útočník Anthony Mantha.

Foto: dailydetroit.com, District Detroit