Miluji Detroit a nedokážu si představit hrát v jiném týmu, říká Larkin. Těší se na budoucnost

Po generálním manažerovi Stevu Yzermanovi dostal prostor na tiskové konferenci také kapitán Dylan Larkin. Ten dnes mluvil o letošním ročníku, zranění, spoluhráčích, změně na trenérském postu, ale i o své budoucnosti v organizaci. Příjemné čtení.

„Je to těžký pocit. Nechcete vidět nikoho vyhozeného nebo ztratit práci. Je to další emoce po další neúspěšné sezóně. Všichni jsme poslouchali, co včera říkal Steve Yzerman. Jeho slova jsou pro nás povzbuzením. S vyjádřením generálního manažera souhlasím, protože Jeff držel tým pohromadě. Je to skvělý člověk,“ uvedl kapitán Detroitu na dotaz, jak by okomentoval konec Jeffa Blashilla u organizace. 

Nejdůležitější informací pro fanoušky Red Wings je určitě zdravotní stav našeho nejlepšího útočníka. Pětadvacetiletý forvard znovu nedokončil celý ročník, navíc se musel podrobit operaci. „Byla úspěšná. Díky dobrému načasování budu připraven na tréninkový kemp. Čeká mě kvalitní letní příprava,“ řekl Larkin.

Zřejmě největší oblíbenec mezi detroitskými fanoušky a rodák z Michiganu zároveň doplnil, že je frustrovaný z porážek, ale chápe dlouhodobý cíl, který Steve Yzerman má – vyhrát Stanley Cup. „Opravdu v to věřím. Těším se na budoucnost, která nás čeká. Moc se mi líbila vášeň a energie, s jakou nás fanoušci podporovali. Když se celkově zamyslím nad sezónou, řekl bych, že jsme na tom lépe než před několika lety, ale pořád nám chybí větší komunikace na ledě,“ tvrdí Larkin, jehož zároveň trápí vidět odcházet během výměn spoluhráče. Dodal, že s příchody mimo jiné Moritze Seidera a Lucase Raymonda je optimistický a nadšený.

Kapitánovi Red Wings vyprší v létě 2023 jeho smlouva, rád by se tedy s organizací domluvil na jejím prodloužení již v průběhu ročníku. „Miluji být hráčem Red Wings a kapitánem tohoto týmu. Myslím, že se nám v budoucnu podaří velké věci. Opravdu si nedokážu představit sebe v jiné organizaci,“ přiznal pětadvacetiletý centr.

Zároveň prohlásil, že tohle byla jeho nejlepší sezóna v NHL: „Byl to skvělý pocit vrátit se k tomu hráči, kterým jsem byl. A hrát tak, jak dovedu. Chci být nadále schopný kontrolovat hru, diktovat tempo. Věřím, že se můžu zlepšovat. Všechno se nepovedlo, některé věci jsem mohl sám ovlivnit, jiné se staly mimo mou kontrolu. Jsem ale na sebe pyšný, že jsem byl konzistentní.“

Dylan Larkin samozřejmě spekulacím během trade deadline o možném odchodu Tylera Bertuzziho neunikl, takže uvítal, že jeho kamarád v týmu pokračuje. Útočník s číslem 71 na zádech chtěl strávit poslední zápasy s týmem, ale kvůli operaci nemohl. Třicátou branku Berta v sezóně si tak vychutnal u televize. „Tyler je skvělý spoluhráč a kamarád. Neustále dře jako kůň,“ uvedl Larks.

Během tiskové konference také kapitán Detroitu Red Wings pochválil brankáře Alexe Nedeljkovice za jeho přístup během celého ročníku, ať už po výhře nebo po prohře. Vyslovil mu uznání a dokonce řekl, že tím byl ohromen.

(zdroj: Youtube/Detroit Red Wings; foto: sportnet.sme.sk)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *