MOCK DRAFT DETROITU: Jak by admini redwings.cz vybírali v prvním kole?

Druhá ranní hodina se nezadržitelně blíží. Už jsme vám přinesli DRAFT SPECIÁL a zásobíme vás i na našem Facebooku. Ale jak bychom volili my, admini webu redwings.cz? Pojďte se na to s námi podívat.

• volba číslo 6

Aleš Krajča: Co se týče mé vysněné první volby v podání Red Wings, určitě by jí byl Luke Hughes. Ani ne kvůli tomu, že je to (i díky hokejovému umění jeho sourozenců) pravděpodobně to nejslavnější jméno letošního draftu, ale kvůli jeho hernímu stylu. Jeho skvělé bruslení jej přímo předurčuje k tomu být ofenzivní mašinou a to, že bude sem tam „hořet“ v obraně mu klidně odpustím, neboť takový typ obránce je podle mého názoru v dnešním hokeji potřeba. Zkrátka a dobře hráč, který se nebojí jít do rizika. Přesně tak na mě Luke Hughes působí. A navíc je rodákem z Cantonu (stát Michigan), což mu alespoň u mě na sympatiích jedině přidává. 😊 Mám však dojem, že i díky svému příjmení půjde na řadu dříve (za bráchou do New Jersey, případně nám ho doslova před nosem „ukradne“ Columbus).

Pokud by nevyšel Hughes, volil bych Dylana Guenthera. Ani u něj však není jisté, zda ještě bude vůbec k mání. Řada odborníků jej predikuje kolem 7.-8. místa. Jsou však i tací, jenž tvrdí, že by Guenther mohl být dokonce v TOP3! Jde rovněž o vynikajícího bruslaře s citem na góly, navíc je poměrně urostlý (185 cm) a není líný na krok co se defenzívy týče.

Pokud jde o Jespera Wallstedta, osobně si vzhledem k zisku Nedeljkovice nemyslím, že by jej Yzerman & spol. nyní angažovali, ale třeba jsem úplně vedle. 😄

Milan Šplíchal: S kolegou se stoprocentně shodneme na Luku Hughesovi. Zároveň souhlasím s predikcí, že na nás nezbyde. Prostě nevěřím, že takové štěstí budeme mít. Mou volbou je proto Fabian Lysell. Přiznám se, že zápasy jsem neviděl, protože v Lulee jsme nikoho neměli. Co jsem měl možnost vidět v sestřizích, tak vypadá velmi slušně. A co si budeme, Detroit a Švédsko je doslova rovnice. 😀 První rok mezi muži se mu moc nepovedl bodově, ale jen podle toho nesuďte. Skauti jsou z něj unešení a velmi dobré reference na něho napsali i experti z Oh My Hockey. Drobný útočník je aktivní ve všech pásmech, snaží se bránit, dopředu je to dynamo. Je to přesně ten typ hráče, na které se do hal chodí. Skvělý tvůrce hry, na přesilovce ideální. Jeho čtení hry je ukázkové. Dovedu si ho představit ve formaci s Lucasem Raymondem, kdyby k sobě měli pořádného snajpra.

Ještě před příchodem Nedeljkovice bych bral draftování Jespera Wallstedta jako povinnost, ale nyní už si to nemyslím. Brankáře bych v prvním kole vynechal, soustředil bych se spíše na hráče v poli.

• volba číslo 23 (kvůli vyloučení Arizony z prvního kola to bude vlastně 22)

Aleš Krajča: Druhou volbou by z mého pohledu mohl být Francesco Pinelli. Centr, který je velmi šikovný a pro nějakou tu parádičku nejde daleko. Je ceněný také pro schopnost hrát do těla. Zapomínat by se nemělo i na to, jak nepříjemným hráčem umí být při napadání. Byl bych velmi rád, kdyby Detroit ukázal (pokud možno) právě na něj.

Teď trochu zariskuji, protože mým druhým kandidátem by byl Zachary Bolduc. Proč by měl být tento výběr riskantní? Na jednu stranu je Bolduc projektován jako hráč, jehož ofenzivní dovednosti jsou na úrovni hráčů z 10.-15. místa draftu. Zároveň je však ve svých výkonech nekonzistentní a v některých zápasech dokáže vyrobit opravdu velikánskou hrubku. 

Bolduc tedy může být hráčem, který v NHL opravdu prorazí, zároveň však může pro mužstvo, které na něj ukáže, znamenat obrovskou pohromu a tím tak promarněný výběr v letošním draftu. A právě to, jak velkou neznámou tento hráč představuje, mě na něm tolik láká. 😄

Milan Šplíchal: Zde bych bral amerického hokejistu z USHL, kterým je Matthew Coronato. Obávám se ovšem, že tento střelec už bude mimo hru. O něm už jsme psali v našem DRAFT SPECIÁLU, takže už se nebudu opakovat. Pokud by Coronato nebyl k dispozici, pak bych ukázal (a věřím, že ho i Detroit reálně vezme) na Francesca Pinelliho. Skaut Vladimír Havlůj byl ve Slovinsku na jeho zápasech, Kanaďan s italskými kořeny byl hvězdou i na mistrovství osmnáctek. Je to šikovný tvůrce hry a těch není na škodu, navíc centr. 

Trochu si zakonspiruji a řeknu vám, že volbu 22 vyměníme. Kam? To nevím, ale věřím tomu, že nás Steve Yzerman velmi překvapí (jako ostatně vždycky). Pamatujte na tyto řádky. 😀

A jaké jsou vaše tipy na volbu číslo 6 a číslo 22? Dejte nám vědět do komentáře zde nebo na našem Facebooku

(zdroj: Oh My Hockey)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *