Musíme být ostřejší, burcuje Larkin svůj tým po mdlém výkonu proti Capitals

Debutující gólman proti týmu, jenž se nesl na vítězné vlně čítající tři zápasy. Leckdo mohl nabýt dojmu, že by to pro hokejisty Red Wings mohla být lehce výhoda. Opak byl však pravdou. Detroit podal proti svému soupeři takřka bezzubý výkon.  Na brankáře soupeře Zacha Fucaleho byli domácí totiž až příliš hodní. Produkovali málo střel, málo se tlačili před branku a prakticky nic nevymysleli ani při početní výhodě. Zcela po právu si tak hosté z Little Caesars odvážejí po výhře 2:0 plný počet bodů.

„Dostatečně jsme ho (Fucaleho – pozn. red.) nezaměstnávali,“ litoval po utkání kapitán Larkin. „Washington nám to dost zkomplikoval. Nedokázali jsme projít středem hřiště. Naše přesilová hra nebyla dost dobrá. Jsou velmi tvrdí v boji u mantinelu, dobře se vracejí a shlukují kolem branky. Neměli jsme tam dostatek hráčů ani střel, to je celý obraz hry.“

Detroit měl možnost vyhrát čtyřikrát v řadě po dlouhé době. Naposledy se to týmu povedlo v březnu 2019. Místo toho však museli domácí zkousnout v této sezóně již třetí zápas, ve kterém vyšli gólově naprázdno.

Šestadvacetiletý Fucale potřeboval na svou první nulu v NHL 21 zákroků. Zároveň se stal prvním brankářem v historii, který při své premiéře vynuloval právě Red Wings.

I Detroit ovšem měl své momenty, a to zejména úvodní pasáž. Byli to domácí, kdo zpočátku kontrolovali hru a svého soupeře dokázali dostat do úzkých. V jednu chvíli vedli hráči Red Wings na střely už 7:1. Zápas ale nabral zcela jiný směr poté, co Capitals dokázali v první třetině udeřit dvakrát v rozmezí pouhých 10 vteřin. Nejprve se trefil obránce Dmitrij Orlov, kterého chvíli na to napodobil útočník Lars Eller.

„Do té doby jsme hráli svoji hru, hráli jsem opravdu dobře a oni najednou vstřelili branky a stáhli se,“ popsal situaci ze svého pohledu Dylan Larkin.

Ani poté však ze strany borců z města Motorů výrazné zlepšení nepřišlo. Příležitostí bezesporu byla přesilovka pěti proti třem, ale ta se příliš nepovedla.

„V přesilovce musíme více střílet. Do prostoru kolem branky musíme dostat více kotoučů a také se před branku dostat ve více lidech,“ vyjádřil se trenér Blashill. A právě tato skutečnost trápila Detroit i v předchozích ročnících.

„Musíme najít způsob, jak být ostřejší,“ řekl poněkud kriticky Larkin.

„Myslím, že se hráči musejí podívat a pak se rozhodnout, zda vystřelit,“ pokračoval hlavní kouč. „Nevím, jestli je to tak snadné jako to, že tady spolu teď sedíme a mluvíme o tom. Myslím to v tom smyslu, že když si nemyslíte, že máte prostor ke střele, ale i přesto vystřelíte a střela je zblokována, máte ihned pocit, že je to špatně. To se hráčům občas stává. Realita je taková, že zablokovaná střela často způsobí chaos. Je však naprosto v pořádku nabádat hráče střílet. Myslím, že to překonáme a převedeme více útočné mentality, to je to, na čem nyní budeme pracovat.“

(zdroj: mlive.com, detroitnews.com; foto: freep.com)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *