Myslím, že to byl jeden z našich nejlepších výkonů v sezóně, řekl po výhře 4:2 nad Oilers Naměstnikov

Detroitu se povedlo porazit Edmonton 4:2. Red Wings tak natáhli šňůru vítězných duelů v řadě na číslovku tři. Klíčové bylo zastavit dvojici McDavid – Draisaitl, což se víceméně povedlo. Dvě branky zaznamenal Vlad Naměstnikov, po gólu vstřelili Dylan Larkin a Moritz Seider. Výborný výkon předvedl brankář Alex Nedeljkovic, který byl po utkání velmi chválen.

Podle dvougólového hrdiny Naměstnikova byl Nedeljkovic faktorem, proč hokejisté Red Wings uspěli. „Alex byl dnes neskutečný. Nebýt jeho, kdoví, jak by zápas dopadl. Spoléháme na oba naše brankáře, protože jsou neuvěřitelní,“ vysekl svému spoluhráči poklonu ruský útočník.

Vlad Naměstnikov slaví gól do sítě Edmontonu, foto: freep.com

„Myslím, že to byl jeden z našich nejlepších výkonů v sezóně. V prvních dvou třetinách jsme je nepouštěli do šancí. Myslím, že ve druhé třetině vystřelili poprvé někdy kolem 31. minuty. Omezili jsme jejich příležitosti na minimum. Když takhle budeme hrát každý zápas, bude to dobrá sezóna,“ uvedl rodák z Vokresensku.

„Chceme být týmem, ke kterému když přijede soupeř, tak si řeknou: ‚wow, proti ním je těžké hrát‘. Doufáme, že takhle budeme pokračovat a budeme dál vyhrávat,“ přeje si synovec Slavy Kozlova.

Naměstnikov dvakrát skóroval, na kontě má momentálně sedm tref. Za celý loňský ročník jich přitom vstřelil osm. Například McDavid se letos trefil devětkrát, Ovečkin jedenáctkrát. Náš útočník hraje oproti oběma hvězdám ligy ve třetí formaci.

„Góly jsou toho součástí, ale já si myslím, že dnes byla Vladdyho hra dobrá celkově. Neposuzuji ho jen podle produkce, ale je pravda, že ji potřebujeme v celé sestavě. To je kriticky důležité. Nemůžeme se spoléhat na to, že jeden, dva nebo tři hráči nám vystřílí vítězství každý zápas. Výkon, který Vladdy předvedl, byl důležitý,“ řekl spokojeně po utkání s příspěvkem osmadvacetiletého útočníka trenér Jeff Blashill.

Lodivodovi Detroitu se nejvíce líbilo, že jeho svěřenci dokázali vymazat ze hry dvojici McDavid – Draisaitl, která se do mnoha šancí nedostala. Prvně jmenovaný sice vstřelil gól, povětšinou ovšem jejich akce končila na našich hokejkách nebo zákrokem brankáře Nedeljkovice. 

„Naše bojovnost v obranném pásmu byla po celý zápas extrémně vysoká. Nebyli jsme v obraně perfektní, ale učíme se a myslím, že jsme udělali další krok,“ doplnil Blashill, který také pochválil Nedeljkovice: „Chytal skvěle, ale taková je NHL. Když se podíváte po lize, tak na špičce mají týmy obecně skvělé brankáře. My od svých přesně takové výkony potřebujeme a oni nám je dávají.“

(zdroj: detroitredwings.com, detroithockeynow.com, freep.com; foto: thescore.com)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *