Nebude to vždycky dokonalé, odvětil po prohře s Winnipegem útočník Perron

Hokejisté Detroitu nestačili v nočním utkání na Winnipeg, kterému podlehli na vlastním ledě 1:4. Jedinou branku zaznamenal na straně domácích útočník Lucas Raymond. Detroit tak vyšel v sezóně podruhé bodově naprázdno.

„Nemyslím si, že náš výkon byl dnes nějak mimo,“ řekl médiím hlavní kouč Detroitu Derek Lalonde. „Neměli jsme dnes nejspíš dostatek energie. Byly tam sice strkanice, ale neměli jsem souvislý tlak po celou dobu.“

Jets otevřeli gólový účet utkání v první třetině kdy se v čase 16:28 prosadil výtečnou střelou Nikolaj Ehlers. O minutu a 2 vteřiny přidali hosté druhou branku, když o sobě dal vědět Kyle Connor.

Red Wings odpověděli na začátku druhé třetiny, kdy se po střele Dylana Larkina v brankovišti skvěle zorientoval Raymond a bekhendem překonal v tu chvíli bezmocného gólmana Connora Hellebuycka.

„Velký gól od Razora,“ nechal se slyšet David Perron. „Myslel jsem na to, přesně o tom jsme mluvili – dostat někoho před branku. Udělal to dokonale a dočkal se dorážky. Tohle musíme předvádět trochu více,“ ocenil Perron počínání Raymonda.

Primární asistenci u tohoto gólu zaznamenal forvard Dylan Larkin a bodoval už poosmé v řadě. Celkem má po 8 odehraných zápasech 15 bodů (4+11) a v produktivitě NHL je na druhém místě o 2 body za Jackem Hughesem z New Jersey.

„Pořád to v sobě má,“ řekl na adresu kapitána Detroitu hlavní trenér. „Dnes mohl mít klidně tři nebo čtyři body. Hraje v tempu.“

Seider ve vybrané společnosti

U jediné branky domácích si kromě Larkina připsal přihrávku také obránce Moritz Seider, čímž dosáhl na hranici 100 bodů v NHL. Německý obránce se tímto stal teprve čtvrtým obráncem historie Red Wings, který dosáhl této mety před dovršením 23 let!

Jak jsme upozorňovali už před zápasem, tak se také stalo tohoto milníku dosáhl Seider jako třetí nejrychlejší v klubové historii. Rychleji to stihli jen Nicklas Lidström (stejnou porci bodů stihl za 160 zápasů) a nedostižný Reed Larson (100 bodů ve 139 utkáních).

Zhruba v polovině třetí třetiny si vzali Jets dvoubrankový náskok zpět a v čase 58:58 pečetili střelou do prázdné branky své vítězství v poměru 4:1.

„V posledních dvou zápasech máme bilanci 0-1-1. Chcete najít způsob, jak to zvrátit. Opět mě to ale nijak neznepokojuje, v posledních dvou utkáních jsme předvedli také docela dobré věcí. Dnes večer nám to nelepilo,“ vyjádřil se Lalonde.

„Nemůžeme si myslet, že nás budou zachraňovat tři góly z přesilovky v každém zápase,“ prohlásil dále hlavní kouč. „Bylo to těsné, musím soupeři vzdát hold. Přišli a odehráli dobrý a vyrovnaný zápas.“

„Nebude to vždycky dokonalé,“ vyznal se Perron. „Jsem proto nadšený, že půjdeme do dalšího zápasu a uvidíme, jak budeme reagovat. Proti Seattlu jsme cítili, že jsme si možná zasloužili víc. Nevím, jestli jsme toho dnes večer udělali dost na to, abychom se cítili stejně. Bude to tedy dobrý test, abychom viděli, jak zareagujeme.“ Nelze si myslet, že to bude jednoduché po celou dobu (má na mysli počínání v celé sezoně – pozn. red.).“

(zdroj: redwings.nhl.com; foto: detroitnews.com)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *