Nejdříve svatba, potom návrat domů. O této chvíli jsem snil jako malý kluk, říká Oesterle

Jordan Oesterle se vrací domů. Detroit včera oznámil, že s místním rodákem podepsal dvouletý kontrakt, který náš platový strop ročně zatíží částkou 1,35 milionů dolarů. Levoruký zadák tak zakončil turbulentní měsíc něčím, o čem již dlouho snil. 

25. června 1992 se Jordan narodil v Dearborn Heights v Michiganu. Město o zhruba 55 tisících obyvatel leží asi půlhodiny autem od Detroitu a stále se počítá do detroitské metropole. V osmnácti měl vystudovanou střední školu ve svém rodišti a to už za sebou měl dvě sezóny v T1EHL, kde nastupoval za Belle Tire. 

„Moji rodiče stále bydlí v oblasti Detroitu, takže jsou velmi potěšení a nadšení, že se s manželkou vracíme domů,“ uvedl devětadvacetiletý obránce.

Jordan Oesterle - Western Michigan University
Jordan Oesterle – Western Michigan University

Ten měl 16. července svatbu, na kterou mu šel i Danny DeKeyser. Jejich kariéry se totiž protnuly na univerzitě, kam oba nastoupili. Na Western Michigan University se jejich spoluhráči stali i Matt Tennyson (Nashville) a Luke Witkowski (dříve Detroit, naposledy Tampa). Oesterle se o rok minul s trenérem Jeffem Blashillem. Ten ho sice na vysokou do týmu přijal, ale před novým ročníkem a nástupem Jordana zamířil na lavičku Red Wings, kde byl asistentem. 

„Když v létě odešel, byla v kabině bouřka. Nevěděl jsem, jestli chci zůstat, ale pak jsem měl to štěstí a mohl pod Jeffem hrát na mistrovství světa 2018, kde jsme vybojovali bronzové medaile. Je to skvělý trenér, mám z něj radost,“ řekl Oesterle.

Jordan si na tiskové konferenci vzpomněl na to, jak měl permanentní vstupenky do Joe Louis Areny: „O tom, že si zahraji za Detroit, jsem snil už jako malý kluk, když jsem byl divákem. Byl jsem velkým fanouškem Lidströma, Yzermana, McCartyho a dalších. Ti kluci byli neuvěřitelní. Bylo skvělé se na ně dívat. Když jsem byl starší, tak se pro mě Lidström stal vzorem.“

Jordan Oesterle v dresu Arizony
Jordan Oesterle v dresu Arizony

Oesterle draftem nikdy neprošel, ale po úspěšné anabázi v NCAA si v roce 2014 vysloužil smlouvu od Edmontonu. Zde se během tří let neprosadil, hrával převážně na farmě. Před sezónou 2017/2018 se upsal Chicagu, což se ukázalo jako správný krok. V dresu Blackhawks se dokázal do ligy probojovat, následně zamířil na tři roky do Arizony. Teď je doma.

„Během tří sezón v Arizoně jsem se hodně zlepšil v obraně, ve hře v obranném pásmu. Cítím, že mám čas na to, abych se mohl v Detroitu chytit. Je zde spousta velmi zkušených i velmi mladých obránců. Věkem jsem někde mezi nimi. Pro mě je skvělé tu být, doufám, že se chopím své role a budu ji plnit. Chci se zlepšovat,“ uvedl na závěr čerstvý ženáč.

(zdroj: mlive.com, foto: sbncollegehockey.com, nhl.com, freep.com)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *