Nevím, jestli jsem se kdy setkal se soutěživějším hráčem, řekl na adresu Perrona po dalším vítězství kouč Lalonde

Detroit má v posledních zápasech slušnou formu, kterou potvrdil také v domácím prostředí proti Minnesotě, kterou přehrál výsledkem 4:1. Red Wings se tak mohli radovat ze třetího vítězství v řadě.

Shayne Gostisbehere, obránce, který v tomto utkání posbíral celkem 4 body (1+3) a podílel se tak na všech vstřelených brankách svého týmu v úvodu zavzpomínal na dvojzápas ve Stockholmu. Zejména byla řeč o tom, jak měl kapitán Dylan Larkin po druhé porážce proti Torontu k týmu proslov.

„Po tom zápase, v němž jsme vedli 2:0 (a prohráli 2:3 – pozn. red.) a nakonec nezískali žádné body Larks, jako správný lídr, kterým nepochybně je, řekl, že si musíme uvědomit, jakým způsobem se chceme jako tým prezentovat,“ prozradil Gostisbehere. „Uvědomili jsme si to, sáhli si do svědomí a řekli si, že když to uchopíme za ten správný konec, přijdou také výsledky a ono to funguje.“  

Díky dvěma přesilovkovým trefám z hole Davida Perrona a 37 úspěšným zákrokům brankáře Alexe Lyona tak může Detroit slavit po návratu z Evropy již třetí vítězství v řadě.

Díky posledním výsledkům se Red Wings momentálně nacházejí se ziskem 25 bodů na druhém místě Atlantické divize za Bostonem, na který ztrácejí 6 bodů. Tabulka je ale nesmírně vyrovnaná, a tak má stejný počet bodů jako Detroit také třetí Tampa a čtvrtá Florida.

Peronnův druhý gól v zápase zajistil vedení Detroitu 3:1. Střelou do odkryté klece pak vítězství pečetil Gostisbehere.

Vyzrálejší tým Detroitu?

Způsob, jakým se hráči po porážkách ve Stockholmu zvedli nesmírně těší hlavní kouče Dereka Lalondea.

„Na takovémto tripu (má namysli zápasy ve Švédsku – pozn. red.) můžete snadno ztratit směr, protože najednou hrajete jen dva zápasy v jedenácti dnech. Udělali jsme v těchto zápasech řadu pozitivních věcí, pravděpodobně jsme byli v 75 % času v těchto dvou zápasech lepším týmem, ale nakonec jsme z toho vytěžili jen jeden bod. Kluci trochu vyzráli a sami nyní berou v potaz také výkon v zápase, a ne pouze pouhý výsledek,“ řekl Lalonde.

„To byl jasný příklad, že náš výkon sice nebyl špatný, ale také nebyl dost dobrý a zkrátka jsme nedosáhli na kýžený výsledek. Zároveň je to však podobné tomu, jako když sice vyhrajete, ale nehrajete dobře,“ pokračoval Lalonde. „Jako vyzrálý tým je důležité umět posoudit sám sebe. Pro nás to byla příležitost, jak trochu jako tým dospět, zvládnout toto zklamání z Evropy a uchopit ho tím správným způsobem.“

Úspěšnější přesilová hra

Perronovy dva přesilovkové zásahy poněkud vylepšily v poslední době trochu stagnující početní výhodu Detroitu. V posledních třech utkáních měli Red Wings 15 početních výhod z nichž 5 bylo úspěšných.

„Rychlý pohyb puku, rozmístění hráčů na pozicích a důvěra v naše vlastní schopnosti,“ popisuje Gostisbehere recept, který v posledních zápasech trochu zvednul úspěšnost početních výhod. „Pohyb kolem brány, snaha o střelbu a následná snaha dostat se před gólmana,“ pokračuje bek oblékající dres s číslem 41.

Inspirující kapitán Larkin

Do vedení 2:1 dostal Red Wings Dylan Larkin, jenž při hře 4 na 4 nejprve vystřelil na brankáře Wild Filipa Gustavssona, který Larkinovu střelu reflexivně vyrazil, na jeho následnou dorážku už byl však krátký.

Larkin se blýskl také svou snahou při třetí brance Perrona, kdy zabojoval na vhazování a svou šikovností nakonec vyšťoural puk z kruhu po vhazování přímo na Gostisbeherea, po jehož přesné přihrávce už se Perron nemýlil.

Detroitského kapitána velmi chválil právě Gostisbehere: „Jde nám všem příkladem. Vede nás na ledě i mimo něj, a právě tohle jsou ty maličkosti, které vy nevidíte,“ řekl americký obránce směrem k médiím. „Už jen ta jeho pracovní morálka, nejde jen o gól, který dal při hře 4 proti 4, ale i na vhazování to byl on, kdo nám dal šanci následně vstřelit branku, což ukazuje, jakým je hráčem a člověkem.“

Spolehlivý Lyon

Třetí start v posledních čtyřech utkáních si na své konto připsal brankář Alex Lyon (vyhrál ve 2 případech), který si ve třetí třetině poradil s několika ošemetnými situacemi ze strany soupeře, čímž udržel dvoubrankový náskok svého týmu.

Kouč Lalonde potvrdil, že Lyon se brzy může těšit na další utkání. Způsob, jakým se tento gólman v dosavadních utkáních prezentuje však jeho spoluhráče nikterak nepřekvapuje.

„Viděli jsme v tréninkovém kempu přesně to, co předvádí nyní. Poradil si střelami z první, se střelami od kohokoliv,“ pochválil svého spoluhráče Perron. „Viděli jsme, jak chytal v minulosti. Je to skvělý brankář a jsme za něj rádi.“

Perron a jeho střelecký milník

Jak už jsme Vás informovali, útočník David Perron včera vsítil jubilejní 300. gól v základní části NHL. O tom, že mu do této mety chybí pouhé dva zásahy se hráč přitom dozvěděl den před zápasem, a to díky zprávě od Todda Beama, ředitele pro styk z veřejností.

„Takové věci obvykle moc nemusím, ale přišla mi od něj SMSka, kde byly vypsány milníky ohledně všech našich kluků,“ řekl Perron. „Jsem rád, že je to za námi a můžeme se posunout zase o krok kupředu.“

Perron působí v Detroitu druhým rokem a dává týmu přesně to, co od něj mladý tým jakožto od veterána očekává. Je zkušený hráčem, který toho už má spoustu za sebou, který dokázal se St. Louis vyhrát Stanley Cup a chce svoje zkušenosti dále předávat svým mladším kolegům.

Má takovou vášeň vyhrávat,“ oceňuje na Perronovi trenér Lalonde. „Nevím, jestli jsem se kdy setkal se soutěživějším hráčem. Je to někdo, koho chcete ve svém týmu rozhodně mít.“

(zdroj: detroitnews.com; foto: mlive.com)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *