Od hokeje k realitám. DeKeyser je na startu nové životní etapy

Někdejší obránce Detroitu Danny DeKeyser se po hokejové kariéře rozhodně nenudí. Hokejové mantinely však vyměnil za práci realitního agenta.

Změna je život. Rok poté, co dlouholetému zadákovi Detroitu nevyšlo v minulé sezoně angažmá u Toronta Marlies v AHL, se DeKeyser i vlivem chatrného zdraví rozhodl ukončit aktivní hráčskou kariéru. Nyní je před ním nová životní etapa.

Že se stane realitním agentem samozřejmě nejdřív probral se svojí ženou, která ho v tomto rozhodnutí podpořila. Ještě předtím měl však rodák z Detroitu spoustu času na přemýšlení.

„Myslím, že je to jedna z věcí, na kterou se jako hokejista nikdy opravdu nepřipravíte,“ říká Danny v souvislosti s hokejovým důchodem. „Hodně o tom ale zaslechnete.“

Někteří hráči na sklonku kariéry mu o životě po kariéře samozřejmě něco v průběhu kariéry řekli, nicméně od doby, kdy jej rodiče Mick a Linda dali ve třech letech na hokej, to nebylo tak úplně na pořadu dne. V posledních letech však o blížícím se konci DeKeyser chtě nechtě alespoň trochu přemýšlet musel.

„Člověk si tím musí projít a stojí to za nic. Ale je třeba se sebrat, oklepat se a zkrátka najít novou cestu směrem vpřed,“ nepochybuje DeKeyser.

Mohli bychom tak nabýt dojmu, že toto dobrodružství bude pro někdejšího hráče NHL něco úplně nového. To však není tak úplně pravda.

Už v dobách, kdy hrál hokej a zároveň studoval na Western Michigan University (NCAA), se DeKeyser vzdělával v oblasti komunikace, navštěvoval PR kurzy, které mu následně pomohly v komunikaci a také v prezentaci a propagaci sebe samotného. Následně však univerzitu předčasně opustil, aby mohl jít za svým sportovním snem a uzavřít kontrakt s Red Wings. Postupem času se v Detroitu vypracoval k oporám mužstva a v roce 2016 uzavřel šestiletou smlouvu na 30 milionů dolarů.

Na vysokou školu však DeKeyser nezanevřel, dokončil ji a v roce 2019 úspěšně odpromoval.

„Vždycky to pro mě bylo něčím zajímavé,“ řekl někdejší obránce v souvislosti se zájmem o nemovitosti. „Vždycky jsem chtěl najít způsob, jak se do něčeho takového zapojit, ale v dobách, kdy jsem hrál, na to opravdu nebyl čas.“

Danny vyrůstal v oblasti East Side nedaleko jezera St. Clair. Pak se však se svou ženou Mellisou přestěhovali na pár let do Birminghamu (Alabama). Danny se ale chtěl vrátit zpět, a tak si pár v roce 2016 pořídil dům v Grosse Pointe Shores (Michigan).

Jelikož DeKeyser tuto oblast jakožto místní velmi dobře znal, k tomu se zajímal o nemovitosti a po konci kariéry měl konečně tolik potřebný čas, rozhodl se absolvovat kurz pro získání licence a letos v červnu následně na první pokus úspěšně složil závěrečný test.

Tím to ale všechno teprve začalo a aby se někdejší hokejista uplatnil, musel si najít práci. Díky tomu, že zcela neopustil svůj hokejový život, se na něj usmálo štěstí. DeKeyser stále vede mládežnické kempy a je v kontaktu také s komunitou někdejších hráčů Red Wings (Wings alumni network), kdy se občas účastní propagačních vystoupení.

Během červencové akce v rámci detroitské zoo se DeKeyser sešel s bývalým hráčem Detroit Tigers Andym Dirksem, jenž má vlastní realitní společnost.

„Řekl mi, že největším úskalím při přechodu ze sportovce na realitního agenta je přesvědčit lidi, že to, co děláte, myslíte vážně,“ prozradila někdejší opora zadních řad Detroitu. „Víte, je spousta lidí, kteří se budou ptát, zda to ten hokejista nebo hráč baseballu myslí opravdu vážně.“

Naplno začal DeKeyser v srpnu. Od té doby se mu podařilo prodat dva domy a pomoci klientovi s koupí domu nového.

„Jsou to celkem tři prodeje za posledních pár měsíců, což není nic šíleného. Pro mnoho agentů je začátek to vůbec nejtěžší, ten první rok, rok a půl, kdy se tak trochu snažíte vybudovat klientskou základnu. Prostě vybudovat značku,“ říká DeKeyser.

Být bývalým hokejistou však v nové branži příliš neznamená. Jeden z DeKeyserových klientů vůbec netušil, že má co dočinění s někdejším hráčem NHL, což však Dannymu vůbec nevadí. Na druhou stranu je bývalý zadák naprosto v pohodě, pokud je jeho klientem i nějaký vášnivý příznivec Red Wings.

„Odpovím na všechny otázky týkající se hokeje, ale mým hlavním cílem bude koupit nebo prodat jejich dům,“ říká DeKeyser.

Mezi hokejem a světem nemovitostí nejspíš není příliš podobností, ale jednu paralelu už majitel 146 bodů v základní části NHL přeci jen našel.

„Je to konkurenceschopné v tom smyslu, že stejně jako je spoustu hokejistů, existuje také spoustu realitních agentů,“ řekl třiatřicetiletý Američan. „A abyste byli nejlepší, musíte být soutěživí a učit se způsobům, jak sbírat zakázky a také se učit tomu, jak je nejlépe uzavírat.“

(zdroj: freep.com; foto: lastwordonsports.com, freep.com)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *