Po těžkém zranění se chce dostat zpět na led. Je to psychicky náročné, říká v upřímně zpovědi Fabbri

Robby Fabbri měl solidní sezónu, kterou ukončilo těžké zranění – přetržený zkřížený vaz v pravém koleni. Tuto nepříjemnost zažívá potřetí, v obou předchozích případech měl operované levé koleno. Před několika dny předstoupil před média, kde v upřímném rozhovoru hovořil nejen o probíhající rekonvalescenci.

Stalo se to 10. března v zápase proti Minnesotě, Fabbri se vydal do rohu kluziště do souboje o kotouč. Stejné úmysly měl obránce Wild Jon Merrill, náš bývalý zadák, oba se následně do sebe zamotali. „Oba jsme mysleli na to samé, chtěli jsme získat puk. Asi se mi nějak divně zkroutila noha při pádu,“ říká forvard Red Wings.

V tu chvíli ucítil známou bolest. Takovou, se kterou se již v minulosti dvakrát setkal. Tentokrát na druhé noze.

„Cítil jsem to, co předtím. Hned jsem věděl, co se stalo. Jakmile se zeptáte kohokoliv, kdo tenhle pocit zažil, tak vám potvrdí, že to pozná. Stejně tak jsem to měl při druhém momentu. Je to nešťastné, ale co se dá dělat?“ uvedl Robby Fabbri. 

Útočník Detroitu před pěti týdny podstoupil operaci a pomalu začíná s rehabilitacemi, přičemž přiznává, že první dny po zranění byly opravdu náročné. „Nepřemýšlel jsem nad tím, proč se to zrovna mně stává. Moje mentalita je taková, že každý si projde tím, čím má. Život vám vždycky bude házet klacky pod nohy. Čím méně se zabýváte tím, proč to tak je a snažíte se jít dopředu, tím je to jednodušší,“ odhaluje Fabbri svůj recept. 

„První dny byly pro mě i mou rodinu hodně emotivní. Těmito zraněními totiž neprocházím jen já, ale i moje rodina a snoubenka. Bylo to pro všechny těžké. Takhle emotivní jsem dlouho nebyl. Dostal jsem to ze sebe, potom jsem sklopil hlavu a dal se do práce, abych se mohl vrátit,“ doplnil šestadvacetiletý Kanaďan.

Fabbri přiznal své snoubence, rodičům a širší rodině zásluhu na tom, že ho během první fáze podporovali a byli mu oporou. „Velkou součástí toho všeho je moje snoubenka, moji pejsci a rodina v Torontu. Ve chvíli, kdy se cítím špatně, zavolám si s nimi přes Facetime nebo jdu se snoubenkou na kávu nebo na drink a prostě se odreaguju.“

„V životě jde o víc než jen o hokej, takže je dobré si občas psychicky odpočinout,“ doplnil detroitský útočník, kterému začne od nového ročníku platit smlouva do roku 2025 s cifrou 4 miliony dolarů ročně. 

Díky svým předchozím zkušenostem zároveň Fabbri chápe, co je třeba udělat, aby se dokázal vrátit znovu na led. Pomalu začal v Little Caesars Areně cvičit, protože se zbavil berlí a kolenní ortézy, díky čemuž se může lépe pohybovat a nespoléhat se tolik na ostatní. Samozřejmě se ale nijak nepředře a naplno ještě nepracuje.

„Není to procházka růžovým sadem. Při posledních operacích jsem zažil několik velmi špatných i dobrých okamžiků. Člověk tak nějak přijde na to, co mu vyhovuje a jak se dostat přes ty těžké chvíle, kdy má pocit, že to jde pomalu. Je to proces a hodně velký vliv na to má i psychika,“ tvrdí Fabbri.

Tréninkový kemp Red Wings začne přibližně v polovině září, na něm bude zřejmě ještě chybět. „Budeme spolupracovat nadále s lékařským personálem. Cílem je vrátit se co nejdříve, ale zároveň to udělat správným způsobem, bezpečně. Doufám, že to celé absolvuji naposledy,“ uvedl s trpkým výrazem v obličeji náš forvard. 

„Nebude to hned, musím jít den po dni. Posloucháte koleno a postupujete tak, jak vám dovolí. Bohužel, když tím procházím, tak vím, co mám očekávat a vím, že si nemám stanovovat cíle a termíny, protože každá operace je jiná a každý člověk, který si tím vším prochází, je jiný,“ doplňuje ontarijský rodák.

„Vím, že to bude těžké léto, ale tohle jsou přesně věci, které tvoří charakter. Člověk si chce něco dokázat, když prochází něčím takovým. Takhle se na to dívám. Mám všechny znalosti, které potřebuji, abych se přes to dokázal dostat,“ uzavírá Robby Fabbri.

Držíme palce, aby se návrat vydařil. 🐙

(zdroj: detroitnews.com; foto: Detroit Red Wings)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *