Přestupová bomba na draftu? Detroit je favorit na zisk edmontonského mladíka, píší v zámoří

Spekulace před začátkem draftu a otevření trhu s volnými hráči nabývají na síle. V posledních dnech se objevila informace, že mají Red Wings políčeno na finského mladíka hrajícího za Oilers, kterým je Jesse Puljujärvi. 

Podle Jasona Gregora z DailyFaceOff se o čtyřiadvacetiletého křídelníka, kterému skončila v Edmontonu smlouva (ale stále na něho vlastní práva), zajímají kromě Red Wings i Predátoři z Nashvillu a Carolina Hurricanes.

Ještě dál zašel Jeff Marek ze Sportsnetu, který pro NHL Network Radio uvedl, že věří, Puljujärviho Detroit získá. Má být podle tohoto novináře hlavním kandidátem. 

Nejnovější zprávy z tábora edmontonských Olejářů hlásí, že za finského mladíka mají týmy nabízet druhé nebo třetí kolo na draftu. To je za bývalou čtyřku solidní protihodnota, protože změna prostředí může rodákovi z Älvkarleby ve Švédsku pomoci. S Oilers mají aktuálně jednat nebo již jednaly čtyři týmy, o čemž informoval i Kevin Weekes. Byl mezi nimi Detroit? To se dozvíme brzy.

Puljujärvi v uplynulém ročníku posbíral 36 bodů (14+22) v 65 zápasech, v play off přidal tři (2+1) za 16 utkání. Bodovou produkci nemá zdaleka takovou, jaká se očekávala, nicméně podle analytiky podával solidní výkony. 

Populární autoři z twitterového účtu Andy & Rono (tvůrci hokejových datových grafů založených na pokročilé analytice, nikoliv pouze na sledování gólů a asistencí) přidali statistickou grafiku finského křídelníka z uplynulého ročníku s textem: „Potvrzeno. Edmonton aktivně nabízí Jesse Puljujärviho podle Kevina Weekese. Jak jsme již řekli, Oilers by neměli Puljujärviho vyměňovat. Jeho hodnota je nižší, než by měla být. Je podceňovaným křídelníkem, byl také jedním z nejlepších obousměrných křídelníků v minulé sezoně.“

Uvidíme ho od dalšího ročníku v dresu Red Wings?

(zdroj: insidetherink.com; twitter/Andy a Rono; foto: mtvuutiset.fi)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *