Přijeli jsme sem vyhrát dva zápasy a nevyhráli žádný, řekl po utkání s Torontem zklamaný Raymond

Z dvou od určité chvíle nadějně se vyvíjejících se zápasů, kdy Red Wings mohli teoreticky urvat i 4 body, odjíždí mužstvo po prohře s Torontem 2:3 z Evropy pouze s bodem jedním.

Útočník Lucas Raymond skóroval ve své domovině v obou utkáních, přesto byl po zápase s Torontem zklamaný.

„Je to samozřejmě něco speciálního, být ve své rodné zemi, hrát svou rodinou, ale ať už tak nebo onak, přijeli jsme sem vyhrát dva zápasy a nevyhráli žádný. Momentálně nemám nejlepší náladu.“

Za toto rozpoložení může zcela jistě včerejší porážka 2:3 s Maple Leafs. Red Wings přitom do třetí třetiny vstupovali ve vedení 2:0.

Detroit tak opouští Stockholm s pouhým jedním bodem, navíc oba zápasy prohrál proti soupeřům z Atlantické divize, ve které klesl na 4. místo a na záda už mu dýchá Tampa, jenž ztrácí pouhý bod.

Problémy s přesilovými hrami doplňuje poměrně velký počet vyloučení, která navíc přicházejí ve chvílích, kdy je to nejméně potřeba, čímž do té doby ne úplně dobře hrajícího soupeře vrací zpátky do hry.

„Když se podíváte na první dvě třetiny, hráli jsme rychle dostávali jsme puk hluboko do jejich obranné třetiny, měli jsme ho pod kontrolou,“ řekl dále Raymond. „V naší třetině jsme tvrdí a ve třetí třetině se najednou jakoby bojíme a bráníme svůj vybudovaný náskok. Takové zápasy musíme schopni dovést do zdárného konce.“

Přesilovka jako zbraň? Ne v případě momentálního týmu Red Wings

Detroit zahájil nový ročník NHL famózně i co se týče počínání v početních výhodách. Hráči využili hned 9 z 18 přesilovkových možností. Sedm utkání se drželi na 40 % co se týče úspěšnosti.

Pak však začala nastolená křivka pomalu klesat a zápas s Torontem to bohužel jen potvrdil. Proti Maple Leafs dostal Detroit hned 4 možnosti, ani jednu však nevyužil a z posledních 41 přesilovek využili Red Wings pouze 2.

Při hře 5 na 5 je přitom Detroit velmi úspěšný a svého soupeře mnohdy dokáže přehrát. Ztráta Jakea Walmana, tedy beka z prvního obraného páru, který nekontrolovaně narazil do branky Alexe Lyona, mužstvu také určitě dvakrát nepomohla.

„Hra na pět obránců nám dělala problémy,“ řekl kouč Derek Lalonde. „Samozřejmě že na nás posílali své nejlepší hráče. To nám dělalo problémy, co se týče souhry. Byli jsme vyloučeni. Náš nejlepší obránce (Moritz Seider – pozn. red.) byl na trestné lavici. Dostali jsme branku… nešťastný konec.“

Debutant Lyon

Zápas proti Maple Leafs znamenal pro brankáře Alexe Lyona, jednak vůbec první start v této sezóně, a také debut v dresu svého nového zaměstnavatele. NHL je ale vrtkavá, takže ač Lyona dělilo od čistého konta pouhých 20 minut, nakonec z toho po třech brankách soupeře nic nebylo.

„Alex byl vynikající,“ ocenil výkon svého gólmana Lalonde. „Chytal dobře, vypadal sebevědomě. Myslím, že to byla velká součást jeho dnešního výkonu. Působit sebevědomě a dodávat tak sebevědomí i naším klukům.“

„Cítil jsem se dobře,“ řekl samotný gólman. „Od chvíle, co jsme sem přiletěli, to byl opravdu dlouhý proces. Ville odletěl, protože se mu před pár dny narodilo dítě, takže jsem se od té doby snažil připravit na zápas. Je fajn si něčím takovým projít. Předpokládal jsem, že budu chytat, takže to bylo dobré. Cítil jsem se velmi komfortně. Opět je to další zkušenost snažit se být příště lepší,“ nechal se slyšet Lyon.

(zdroj: detroithockeynow.com; foto: freep.com)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *