První výměna se blíží, Leddy v noci nehrál. Co za něho můžeme dostat?

Jasný signál. Nick Leddy se v noci nedostal do sestavy, zrovna v utkání, které se nám po několika týdnech konečně stoprocentně vydařilo. Zranění ani výkonnostní důvody za tímto krokem nehledejte, v pozadí se rýsuje první trejd Red Wings před uzávěrkou přestupů.

Je to obvyklá praxe. Tým nenasadí své potenciální zboží do zápasu, aby se náhodou nezranilo. Pokud bude stále v neděli Leddy našim obráncem, nejspíše nenastoupí ani proti Seattlu. Jeho rozlučka s Red Wings minimálně pro tento ročník tak pravděpodobně proběhla. Jen se o ní dozvídáme takto zpětně.

Třicetiletý levák je v posledním roce svého dlouhého kontraktu a cap hit zatěžuje částkou ve výši 5,5 milionů dolarů. V případě přesunu do jiné organizace budeme muset zřejmě část jeho platu (nejspíše polovinu) zaplatit my. To ovšem pro nás nebude problém. Rodák z Eden Prairie v Minnesotě je považován v NHL kruzích za ofenzivního a velmi schopného zadáka.

Klady a zápory

Pravdou je, že jsme asi všichni od Leddyho čekali víc. Bodově klesl oproti loňskému ročníku za podobný počet zápasů téměř o polovinu, dozadu to také vždycky jistota nebyla. Na druhou stranu v silných týmech čněl a má především hromadu zkušeností. To se každému celku bojujícímu o pohár hodí. Leddy dokázal v dresu Blackhawks Stanley Cup vyhrát, v posledních letech se dostal s Islanders několikrát do finále konference. Na kontě má 831 zápasů v základní části, dalších 121 přidal v play off.

Tohle všechno převáží jednu méně povedenou sezónu v týmu nacházejícím se v přestavbě.

Myslím si, že nám tento levoruký obránce posloužil dobře. Loni v létě nás jeho příchod stál druhé kolo v draftu a ještě jsme přidali navrch Richarda Pánika. Minimálně na druhé kolo bude cílit generální manažer Steve Yzerman i nyní.

Proč by však nemohl získat první?! Možná mám velké oči, ale se situací na trhu – a obránci, kteří na něm reálně zbyli – je Leddy jednou z nejlepších voleb k mání. Obzvlášť vezmeme-li v potaz, jak šíleně Florida přeplatila Bena Chiarota z Montrealu, který nejenže nevyniká v ofenzívě, ale zhoršila se mu i defenzivní činnost. Nebo minimálně to bylo vidět v jednom z nejhorších celků ligy. V naprosto podobné pozici je právě Leddy, jenže ten má na rozdíl od floridské posily mnohem bohatší zkušenosti.

Situace na trhu

Možní kandidáti na výměnu z levých obránců jsou například Jakob Chychrun, za kterého chce Arizona obrovskou protihodnotu, Hampus Lindholm, veterán Mark Giordano s cap hitem 6,75 milionů dolarů, Calvin de Haan či levný a neprověřený Jacob Middleton, jehož cenovku San Jose také šponuje vysoko. 

Při pohledu na trh si buďme jistí, že Leddy je jedním z nejlepších dostupných levých beků pro týmy myslící na úspěch v play off. Věřme, že toho Steve Yzerman dokáže využít a za třicetiletého zadáka získá výhodnou protihodnotu.

Rozuzlení přijde v řádu několika málo dní, možná dokonce hodin.

(zdroj: capfriendly.com; foto: nhl.com)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *