Red Wings čeká náročný program. Trápí je tristní přesilovka a zbytečná vyloučení

Hokejisté Detroitu nezvítězili už dlouhých šest utkání. Další šestice zápasů je nyní čeká na hřištích soupeřů. Vše odstartuje dvojzápas proti úřadujícím šampiónům z Tampy. Lightning přitom dlouhodobě patří mezi nejméně oblíbené celky Red Wings. V posledních 17 duelech totiž vyhrála Tampa hned v 16 případech.

Po těchto utkáních čeká na svěřence trenéra Blashilla opět Florida. I Panteři mají proti Rudým Křídlům velmi pozitivní bilanci – posledních osm zápasů – osm vítězství (včetně právě odehraných víkendových zápasů na domácí půdě).

V době, kdy se Detroit utká 12. února s Nashvillem, bude mít parta kolem kapitána Larkina za sebou už celou čtvrtinu odehraných klání v rámci základní části. Momentálně okupují Red Wings suterén Centrální divize a v celkovém součtu jsou momentálně horší jen hokejisté Ottawy.

„Jsem si jistý, že momentálně v nás převládá frustrace, ta se koneckonců v takovýchto situacích může vyskytnout,“ vyjádřil se Jeff Blashill po posledním utkání s Floridou. „Máme však před sebou ještě velkou část sezóny. Vím, že zápasy jdou rychle po sobě. Nicméně si myslím, že jsme v posledních několika duelech udělali krok správným směrem.“

„Vše co můžeme udělat je to, že se v úterý podíváme na záznamy, poučíme se z nich, dále budeme mít nějaké schůzky, zlepšíme se a následně se pokusíme vyhrát proti obhájci Stanley Cupu. Nehráli jsme 11 měsíců. Chceme čelit těmto výzvám. Dosavadní bilance není moc dobrá, ale máme šanci (zápas začíná ve středu od 23:35 SEČ, pozn. red.) to ve středu změnit,“ říká hlavní kouč odhodlaně.

Návrat Fabbriho a spol.

Jak už jsme Vás informaci prostřednictvím našeho Facebooku, dobrou zprávou je návrat hráčů, kteří nebyli k dispozici vinou COVID protokolu. Blashill uvedl, že Robby Fabbri, Adam Erne, Sam Gagner a Jon Merrill budou pro nejbližší zápas s Tampou připraveni naskočit do hry.

Filip Zadina pak podle trenérových slov zasáhne do hry až v následné odvetě, jenž je na programu v noci z pátka na sobotu. Stav Tylera Bertuzziho, který se v posledním zápase nepředstavil poté, co nedohrál předchozí duel, je označen jako „day to day“ a je tedy pravděpodobné, že proti Lightning bude taktéž k dispozici.

Bude znamenat návrat hráčů z COVID listiny opětovné spojení druhé formace?

Když byli zmínění hráči v sestavě, měli Red Wings vyrovnanou bilanci dvě výhry – dvě porážky a směrem k dalším zápasům vzhlíželi optimisticky. I v zápasech s Panthers nehráli hokejisté s okřídleným kolem na prsou vyloženě špatně a ve hře pět na pět byli Floridě vcelku důstojným soupeřem.

V soubojích speciálních formací však Red Wings (opět) selhali, když v obou zápasech nevyužili ani jednu ze sedmi početních výhod, zatímco soupeř proměnil hned čtyři ze sedmi příležitostí.

Detroit má po deseti odehraných kláních šest bodů, což je na chlup stejně jako po stejné porci utkání v loňské sezóně, na kterou bychom nejraději všichni zapomněli.

„Snažíme se tu budovat určité věci, které se ale nestanou ihned prostřednictvím nějakého velkého skoku. Děje se to naopak po malých krůčcích,“ naznačuje Blashill, že změna nepřijde hned. „Mým úkolem je zajistit, abychom podnikli kroky správným směrem a ne pomocí nějakých zkratek jen proto, abychom vyhrávali v krátkodobém horizontu. Chceme vyhrávat dlouhodobě. Budeme se tedy nadále soustředit na to, abychom zajistili, že se budou zlepšovat naši jednotlivci a také, že se budeme zlepšovat jako celek.“

Zbytečná vyloučení

Detroit se dostal do vedení zásluhou trefy z hole Dylana Larkina a po sympatické první třetině to vypadalo nadějně. Florida ale následně díky dvěma využitým přesilovkám otočila skóre. Michael Rasmussen byl vyloučen za zákrok na MacKenzieho Weegara ve středním pásmu. Darren Helm pro změnu za sekání Antona Stralmana v útočném pásmu.

„Ras se snažil hrát fyzicky s cílem vnést tento aspekt do naší hry,“ zhodnotil Blashill. „Všichni v organizaci mu řekli, že je to důležitá součást toho, v čem může být prospěšný. Trefil toho hráče zrovna, když se otáčel a dostal trest.“

O Helmově vyloučení se pak kouč Detroitu vyjádřil následovně: „Musíme mít hokejky na ledě, ne je používat k sekání do oblasti rukou. Je to něco, o čem jsme mluvili. Je to vyloučení, které lze snadno eliminovat. Chceme být samozřejmě co nejméně vylučováni a zároveň hrát stále tvrdě. Důsledkem takové hry někdy může být vyloučení Rasova typu, ale určitě se můžeme vyvarovat nedovoleným zákrokům holí.“

Ke stejnému tématu se vyjádřil také kapitán Larkin. „Musíme být disciplinovaní, musíme být týmem proti kterému se hraje těžce, ale nesmíme překročit onu pomyslnou hranici, která vede k faulům a zbytečným vyloučením daleko od naší branky. Musíme najít způsob, jak se přenést přes naši chabou úspěšnost v oslabení a já vím, že to dokážeme.“

Energií sršící Smith

Byl to právě Givani Smith, kdo nahrál Larkinovi na úvodní branku v posledním utkání. Jednalo se o Smithovu druhou asistenci v dosavadních čtyřech utkáních, které v hlavním týmu odehrál.

„Myslím, že Gio odvedl solidní práci,“ pochválil svého svěřence Blashill. „Jakmile se dostane do útočného pásma, je velmi dobrý jak v napadaní, tak v ofenzivě celkově. Je opravdu silný na puku a ví, jak ho dostat do branky. Dobře využívá své tělo. Je to trochu provokatér. Přináší nám energii.“

Givani Smith vnesl do hry Detroitu spoustu energie

Uvidíme, zda si Smith udrží své místo i po návratu již zmíněných hráčů z COVID protokolu. Za své sympatické výkony by si to jistě zasloužil.

„Givani byl skvělý,“ odpověděl Larkin na otázku ohledně jeho výkonu v utkání s Floridou. „Není to pouze hráč proti kterému se hraje těžce fyzicky, ale také hráč, který tvoří hru, zapojuje se do rotací a snaží se pracovat v útočném pásmu, což je obrovsky důležité pro tým a také pro formaci, ve které nastupuje. Hraje s hlavou nahoře, tvrdě, zkrátka hraje tím správným způsobem,“ ocenil kapitán Givaniho přínos.

(zdroj: mlive.com; foto: freep.com, shutterstock.com)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *