Skvělá práce, Steve! Generální manažer Red Wings posílil tam, kde ho tlačila bota. Změny i na farmě

První den otevření trhu s volnými hráči je za námi a fanoušci Detroitu mohou být velmi spokojení. Yzermanovi se povedlo zalátat díry v sestavě, které to potřebovaly. Počítat ovšem musíme i s odchody. Pojďme si to sesumírovat.

Odchody v hlavním týmu

Kdo v dresu Red Wings nebude pokračovat je Luke Glendening. Rodák z East Grand Rapids z Michiganu se stěhuje ve dvaatřiceti letech vůbec poprvé. Přijmul nabídku Dallasu, Hvězdám se upsal na dvě sezóny a ročně z jejich stropu ukrojí 1,5 milionů dolarů. V Detroitu hrál celou kariéru, jeho bilance činí 554 utkání a 126 bodů (57+69).

V Detroitu nebude hrát ani brankář Jonathan Bernier, kterého Red Wings nedávno vyměnili s třetím kolem draftu do Caroliny za Alexe Nedeljkovice. Zajímavé je, že Bernier se neupsal Hurricanes, ale vzal nabídku smlouvy od New Jersey Devils. V Detroitu strávil tři sezóny, odchytal celkem 105 utkání. Oběma držíme palce. ✊ Minimálně za sebe mohu říct, že jejich kariéry budu nadále sledovat.

Alex Biega se taktéž nevrátí, získalo ho Toronto. Kanadský obránce byl součástí našeho týmu dva roky. V 62 zápasech nasbíral šest asistencí. Ať se daří.

Příchody do hlavního týmu

Než doslova příchody jsme začali prodloužením smluv. To se týkalo brankáře Calvina Pickarda, který tak nadále bude plnit roli trojky a radost z jeho setrvání mají hlavně na farmě, a útočníka Sama Gagnera. Ten byl z možnosti zůstat Rudým křídlem opravdu nadšený a slíbil, že se přes léto dostane do formy. V týmu bude nadále působit v roli mentora, podepsal na rok.

Nebyl bych to já, abych si nepřihřál polívčičku. Steve Yzerman si zřejmě čte web redwings.cz, protože posily vybral v přesném pořadí, které jsem mu doporučoval. Ve článku o obráncích jsem měl na prvním místě Oesterleho, mezi útočníky vyhrál Suter. Oba jsou nově hokejisty Detroitu.

Prvně byl do kádru Red Wings oznámen příchod beka, kterým je Jordan Oesterle. Devětadvacetiletý zadák podepsal za pakatel, bude u nás dvě sezóny a ročně si přijde na 1,35 milionů dolarů. Informace o něm jsem si ověřoval ještě před podpisem, opravdu byl jeho příchod předvídatelný. Levného leváka jsme potřebovali.

Podle správců československého fanklubu Kojotí doupě byl před dvěma lety Jordan velmi platný, nicméně v uplynulém ročníku měl přijít pokles výkonnosti. Přestal být vidět v ofenzivě, přičemž to byl právě jeden z jeho hlavních úkolů. U nás by se měl točit s Danny DeKeyserem na pozici levého obránce třetího páru. 

Zajímavostí je, že přichází místní kluk. Oesterle se narodil v Dearborn Heights, které je asi třicet minut autem od Detroitu. Právě s DeKeyserem hrál Jordan na vysoké škole, společně oblékali dres Western Michigan University. Nikdy nedraftovaný obránce je schopný vyprodukovat kolem dvaceti bodů za sezónu. Jeho podpis je pochopitelný a správný. Těším se na něj. 

Hlavní tahák přišel krátce před půlnocí. Red Wings oznámili, že jejich kádr pro další dvě sezóny posílí pětadvacetiletý forvard Pius Suter. Tomu vyšla nováčkovská sezóna, v průměrném Chicagu Blackhawks v 55 zápasech nasbíral 27 bodů (14+13) a trochu nepochopitelně byl mezi volnými hráči, jelikož mu Chicago nedalo kvalifikační nabídku. 

Yzerman po něm ihned skočil a udělal dobře. Mladý Švýcar také draftem neprošel. V zámoří hrál v juniorské OHL, kde se v týmu Guelph Storm potkal s Tylerem Bertuzzim a Robbym Fabbrim. Tenkrát spolu vytvořili údernou lajnu, která bodově explodovala (viz. screen z EliteProspects). 

Odchody z farmy

Škatulata se konala v Grand Rapids. Do Minnesoty si to namířil obránce Joe Hicketts, možná nejlepší bek Griffins. Během pěti let nastřádal na farmě 286 startů, ve kterých vstřelil 16 gólů a na dalších 102 přihrál. V Detroitu nastoupil dvaadvacetkrát, připsal si pět asistencí. Rozhodně se každým rokem zlepšoval, nicméně se rozhodl pro nabídku Divočáků. Posilou pro defenzívu Iowy bude ohromnou.

Společně s ním tam zamířil i Dominic Turgeon, další farmářská persona. Pětadvacetiletý centr vyhrál s Griffins Calder Cup v roce 2017, navíc tehdy hrál poprvé mezi profesionály. V uplynulém ročníku působil jako asistent kapitána, i on se stěhuje poprvé v kariéře. 

Obrovskou ztrátou pro zadní řady je ztráta defenzivního brouska, tím je Dylan McIlrath. Ten v případě nouze dokonce zaskakoval v Detroitu, za něj odehrál během čtyř sezón 23 zápasů, v nichž nasbíral 27 trestných minut, nebodoval. To na farmě byla jiná. Zde se vyprofiloval v důležitou postavu, hrával v oslabení a vysoký ice-time dostal díky tvrdé hře do těla. Jeho bilance za Griffins končí na číslech 222 zápasů, 47 bodů (10+37) a 402 trestných minut. I on se v sezóně 2016/2017 podílel na zisku titulu.

Všem děkujeme za vaše služby a přejeme mnoho štěstí v nových organizacích. 

Příchody na farmu

Prvním skvělým krokem můžeme považovat podepsání útočníka Kyla Criscuola. Tomu vypršela smlouva, ale zůstává, protože podepsal novou na dva roky. Devětadvacetiletý bojovník do middle six se rovněž podílel na titulu z roku 2017, pravidelně patří k nejproduktivnějším hráčům Grand Rapids.

Nejdůležitějším příchodem se prozatím jeví obránce Ryan Murphy. Pravoruký bek, bývalá dvanáctka draftu, produktivní zadák. Tak by se dal charakterizovat, s Detroitem uzavřel smlouvu na jednu sezónu. Očekávám, že se do hlavního mužstva nedostane a stane se klíčovým obráncem farmy. 

V uplynulém ročníku se stal nejlepším bekem AHL, ve 37 zápasech za farmu Vegas Henderson Silver Knights nasbíral 32 bodů (5+22). Předtím si střihl krátkou anabázi v Dinamu Minsk, šlo mu to i v KHL. Důkazem budiž osm bodů (2+6) ve 12 duelech. Osmadvacetiletý Kanaďan bude vítanou posilou Grand Rapids Griffins.

Závěrem

Jak můžete vidět, tak Steve Yzerman udělal promyšlené tahy. Nenechal se zlákat vysokými nároky velkých jmen a tým doplnil na důležitých místech o zajímavé hráče. Oesterle může být platným obráncem třetího páru, mladý Suter je perspektivou i do budoucna. Co se farmy týče, tam čekám další podpisy. Kádr je hubený, takže nějaké doplňky přijít mohou. 

LGRW! 🐙

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *