Skvělá zpráva! Prospekt Red Wings Jared McIsaac byl po hrozivém hitu propuštěn z nemocnice

Tohle na ledových plochách opravdu nechceme vidět. Noční duel mezi prospekty Detroitu Red Wings a Columbusu Blue Jackets výrazně poznamenal zákrok z konce první třetiny. Obránce Detroitu Jared McIsaac musel po hrozivém střetu opouštět led na nosítkách. Nad ránem přišla ze zámoří výborná zpráva – mladý zadák byl propuštěn z nemocnice.

McIsaac si přebíral za brankou Detroitu kotouč, zezadu jej na mantinel nevybíravě trefil útočník James Malatesta. Zákrok vypadal hrozivě a ihned muselo být všem aktérům jasné, že je zle. Talentovaný bek dlouho nehybně ležel. 

„Jared se udeřil hlavou do mantinelu a posléze o led. Na chvíli byl v bezvědomí, ale probral se. Byl převezen do místní nemocnice, odkud ho po sérii vyšetření propustili. Daří se mu dobře, komunikuje, hýbal všemi končetinami. Za několik hodin budeme vědět více, ale teď je důležité, že to s ním nebude tak zlé, jak to zprvu vypadalo,“ ulevil si po zápase trenér Griffins Ben Simon, který prospekty na turnaji vedl. 

McIsaac se podle hlavního kouče Grand Rapids dokonce vrátil na klubový hotel. Na pokoji je jeho parťákem Cross Hanas, který v pozápasovém hodnocení jen těžko hledal slova. „Za ten týden jsme se docela sblížili. Bylo otřesné sledovat, jak upadl a museli ho odnést. Děsivé,“ řekl talentovaný útočník. 

Kanadský obránce má na zranění opravdu smůlu. Téměř dvě sezóny musel vynechat kvůli operacím obou ramen, nyní jej zřejmě čeká další pauza. „Je to hrozné, že se mu dějí takové věci. Přesto si myslím, že je Jared mentálně silný. Mám pocit, že ho prostě nic nezastaví,“ dodal trenér Simon.

Nepodstatný byl kvůli této události výsledek závěrečného utkání na turnaji prospektů. Columbus přehrál Detroit 7:3. Za Red Wings skórovali Chase Pearson, Pasquale Zito a Cross Hanas. Nyní na detroitské čeká hlavní kemp. 

(foto: screen; zdroj informací: mlive.com, insideři Red Wings, detroitredwings.com)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *