Speciální týmy nám vyhrály zápas, nechal se po utkání proti Bruins slyšet kapitán Larkin

Od švédského „výletu“ do Stockholmu se zatím hráči Detroitu prezentují velmi sympatickými výkony. Po výhře nad New Jersey (4:0) dokázali svěřenci Dereka Lalondeho zvítězit také proti Bostonu, který porazili na jeho ledě 5:2. Bruins přitom zatím prohráli pouhé dva zápasy v základní hrací době. Obě porážky jim uštědřilo právě mužstvo Detroitu!

„Je to velký výkon,“ vyjádřil se po utkání kapitán Dylan Larkin, jenž si připsal jednu branku. „Je úžasné, co tihle kluci na začátku sezóny dokázali (má na mysli hráče Bostonu – pozn. red.). Je to pro nás velké vítězství, zvláště v této aréně.“

Vítězství nad Bostonem je jednoznačně cenným skalpem a také znamená, že si Red Wings připsali celkově 10. výhru v této sezóně.

Velmi dobrý výkon podal brankář Ville Husso, jenž v brance působil velmi svěže a jistě. Celkem si v utkání proti Bostonu připsal 25 úspěšných zákroků.

Nenápadný J. T. Compher

Hned trojice hráčů si v utkání připsala 2 body. Jedná se o J. T. Comphera (1+1) Alexe DeBrincata (1+1) a Shaynea Gostisbeherea (0+2), což jsou všechno letní akvizice klubu. Z nově příchozích bodoval také Daniel Sprong (0+1).

Zastavme se však chvíli u Comphera. Hráči s číslem 37 možná není věnováno tolik pozornosti, ale je to právě on, kdo letos podává mimořádně stabilní výkony, chodí na klíčová vhazování a k tomu pravidelně boduje. V posledních 10 utkáních nastřádal držitel Stanley Cupu z roku 2022 hned 12 bodů (3+9).

„V poslední době se mi líbí naše začátky, v nichž jsme soustředění,“ potěšilo trenéra Lalondeho. „Bylo to podobné, jako v minulém zápase, kdy jsme měli dobrý začátek a byli za to odměněni výsledkem 2:0 po první třetině.“

Skvěle sehrané přesilovky

Jake DeBrusk sice v druhé dvacetiminutovce snížil na rozdíl jedné branky, když se pohotově zorientoval na brankovišti při vlastní přesilovce a nadvakrát překonal gólmana hostů. Na to však reagoval Fabbri, jenž těsně po přesilové hře vrátil Detroit zpátky dvoubrankové vedení, poté co zkrotil parádní přihrávku od Spronga.

Domácí následně ve třetí třetině opět snížili, když se trefil v čase 44:12 Danton Heinen, který nedal Hussovi rychlou střelou pod víko žádnou šanci.  O necelou minutu později však po rychlé souhře v přesilové hře kontroval Larkin.

Přesilovky byly proti Bruins velmi dobře sehrané až na 61vteřinovou pasáž 5 na 3, která se v polovině třetí třetiny Detroitu vůbec nepovedla. Výhru Detroitu pak v závěru pečetil střelou do odkryté klece David Perron.

„Při hře 5 na 5 jsme jim toho moc nedovolili,“ nechal se slyšet útočník Andrew Copp. „Speciální týmy fungovaly dobře. Myslím, že kdekoliv budeme hrát, bude to obrovská výzva a záleží jen na nás, jak se k tomu postavíme.“

Obránce Jake Walman nenastoupil do utkání kvůli nemoci, a tak se do prvního obranného páru k Moritzi Siederovi posunul již zmiňovaný Gostisbehere.

Po dvou týdnech se do branky postavil brankář Husso, který proti Bostonu předvedl řadu dobrých zákroků. Jak již bylo řečeno, finský gólman cestoval poněkud narychlo ze Švédska zpět do Detroitu kvůli narození své dcery. Potřeboval tedy pár tréninků, aby se mohl znovu postavit do branky.

„Bylo to dnes celkem příjemné,“ řekl po zápase Husso. „Byl jsem klidný a uvolněný a kluci odvedli také dobrou práci. Usnadnili mi to.“

Detroitu jistě pomohl také dobrý vstup do zápasu. Po faulu Geekieho na Holla hráli Red Wings početní výhodu, kterou bleskurychle využili, když se po střele Gostisbehera šikovnou tečí prosadil Compher.

„Potrestali jsme, je snažili jsme se útočit. Potěší to, protože zrovna tady se hraje opravdu těžce. Myslím, že speciální týmy nám vyhrály zápas,“ řekl Larkin.

(zdroj: freep.com; foto: redwings.nhl.com)