SPEKULACE: Klingberg a Detroit? Ano, Red Wings jsou s ofenzivním bekem stále spojováni

Že by neměl Steve Yzerman dost? V divokých čtyřiadvaceti hodinách od počátku otevření trhu s volnými hráči se psalo o Detroitu jako o jedné z variant pro Johna Klingberga. Nejlepší dostupný volný bek je stále bez smlouvy a Red Wings ze spekulací pořád nevymizeli. 

Všechno rozpoutal David Pagnotta z The Fourth Period, jenž na Twitter napsal, že Hurricanes, Kraken, Red Wings a Senators jsou ve hře o tohoto ofenzivního zadáka.

Možnost, že by podepsal s Dallasem se nezdá příliš pravděpodobná. Hvězdy mají aktuálně pod stropem 11,5 milionů dolarů a potřebují nutně podepsat po životních sezonách útočníka Jasona Robertsona a brankáře Jakea Oettingera. Na švédského obránce prostě nezbyde prostor.

Podle všeho jsou mimo i Hurikáni. Pod stropem aktuálně mají čtyři miliony dolarů, navíc si do obrany přivedli v trejdu Brenta Burnse ze San Jose. Stále s nimi neprodloužili ještě Martin Nečas a Ethan Bear. 

Ottawa má sice dostupných 11,6 milionů dolarů, které může utratit, ale mají obdobný problém jako Dallas či Carolina. Stále potřebují prodloužit kontrakty se svými chráněnými hráči, konkrétně jimi jsou Alex Formenton, Mathieu Joseph a Erik Brännström. 

Aktuálně to tak vypadá, že možnosti jsou pro Klingberga jen dvě – Detroit a Seattle. Kraken má pod stropem prostor ve výši 9,9 milionů dolarů. Ti potřebují prodloužit Morgana Geekieho a Kolea Linda. U Red Wings mluvíme o volných 10,3 milionech s nutností podepsat Filipa Zadinu a Jakea Walmana. 

Jeff Marek a Elliotte Friedman (oba Sportsnet) o tomto diskutovali v podcastu 32 Thoughts, kde prvně jmenovaný uvedl, že věří, že Detroit Red Wings jsou týmem, který nakonec Klingberga podepíše, ale ne na dlouhodobou smlouvu, jakou si švédský bek přeje. Dnes do toho navíc hodil vidle Luke Fox (také Sportsnet), jenž ve svém článku uvedl, že stále přetrvávají spekulace ohledně Rudých křídel a Klingberga.

Kam s ním?

Položme si ale jasnou otázku – co by Klingbergův příchod pro Red Wings znamenal? Jednoznačně posílení přesilových her, protože kromě něho bychom na modré čáře měli i Moritze Seidera. Rodák z Göteborgu je ve 29 letech na vrcholu sil, v uplynulém ročníku posbíral v Dallasu 47 bodů (6+41) v 74 duelech. 

Každopádně Detroit by určitě po příchodu Klingberga musel trejdovat. Není možné mít ve třetím obranném páru Filipa Hronka, to je s ohledem na jeho kvalitu a roční gáži až zbytečný luxus. Navíc si nejsem jist, že by byl dobrým mentorem pro Simona Edvinssona se svým stylem bránění. Mladík Edvinsson k sobě bude potřebovat psa obranáře v podobě Marka Pysyka. 

Pokud bychom se ovšem podívali na hloubku defenzívy, byl by na tom Detroit až nečekaně dobře oproti minulému ročníku:

Chiarot – Klingberg
Määttä – Seider
Edvinsson – Pysyk
Oesterle – Lindström
Walman

Případně s Hronkem:

Chiarot – Klingberg
Määttä – Seider
Edvinsson – Hronek
Oesterle – Pysyk
Walman – Lindström

Závěrem

Pokud opravdu ulovíme Johna Klingberga, jsem si jistý na 100 %, že se bude konat nějaký ten trejd (to si koneckonců myslím už nyní, ale zatím nedokáži vůbec odhadnout koho). Je možné, že se třeba Yzerman rozhodne vyměnit jen hloubkové beky (Oesterle, Walman či Lindström) za late pick, případně může jít i do velké výměny (např. Hronek + nějaký útočník za produktivního útočníka, případně vysokou volbu draftu a útočníka do bottom six).

Tohle jsou ale dohady. Každopádně jeden vzkaz na konec mám: léto rozhodně neskončilo. Stay tuned.

(zdroj: sportsnet.ca, The Fourth Period)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *