Tréninkový kemp, závěr – Team White vyhrál poslední vnitrotýmový zápas, pár poznámek k jednotlivcům

Poslední vnitrotýmový duel ovládli hokejisté Team White, kteří svého „soupeře“ přehráli o tři branky. V prodloužení navíc rozdíl navýšil výborně hrající Filip Zadina.

Team Red: Bernier (Pickard, Nagle) – DeKeyser, Lindström, Staal, Stecher, Hicketts, McIlrath – Bertuzzi, Larkin, Mantha – Rasmussen, Nielsen, Hirose – Elson, Turgeon, Barber – Criscuolo.

Team White: Greiss (Boyle, Fulcher) – Nemeth, Hronek, Cholowski, Merrill, Lashoff, Biega – Namestnikov, Fabbri, Zadina – Bromé, Filppula, Gagner – Smith, Glendening, Erne – Pearson.

Team Red – Team White 2:6p (2:5)
Branky: Mantha, Rasmussen – Namestnikov, Filppula, Smith, Filppula, Glendening. 
Branka v prodloužení: Zadina.

Pár poznámek:

Hrálo se ve velmi dobrém tempu, byť mi přišlo, že některým hráčům už v závěru docházely síly. Unavený byl například Filip Zadina, který svůj gól v prodloužení následně hodně vydýchával před střídačkou. Kemp byl náročný a naše hokejisty pořádně prověřil. Právě český útočník ale zanechal velmi dobrý dojem. 

Dylane, vystřel! Přišlo mi, že Larkin celkem přehrával některé situace v první a druhé třetině. Rozhodně nebyl sám, celá lajna Bertuzzi-Larkin-Mantha se snažila hrát do prázdné branky. Někdy je dobré zavřít oči a prostě to poslat na branku. 🙂

Greiss, Greiss, baby! Německý brankář chytal fantasticky. On se teda dost přetahoval s Bernierem a v bráně během sezóny uvidíme oba, ale myslím si, že začne právě posila z volných hráčů. To, co dnes chytil, tak to klobouček.

Duo Zadina – Fabbri může hrát jak s Ryanem, tak s Namestnikovem. To je skvělá zpráva. Tito tři toho moc nenatrénovali, ale v tomto posledním vnitrotýmovém utkání si vytvořili dost šancí a celkově se mi jejich herní projev moc líbil.

Mathias Bromé, nový oblíbenec? Asi jo. Úžasně hraje tento švédský útočník, opravdu. Jeho rychlost mi velmi připomíná Andrease Athanasioua. Pokud se ukáže, že má lepší povahu a bude dělat body, tak si myslím, že třetí formace (kde asi začne) pro něj nebude strop.

Givani Smith jako chybějící element? Do čtvrté formace by byl výborný. V juniorce i AHL byl produktivní, pro NHL ale bude muset nechat vyniknout to, co mu jde opravdu skvěle – rvačky, hity, rozhodit soupeře a zastat se spoluhráčů. Těch bitek už není tolik, co bývalo, ale když zůstane v týmu, už se nebude muset prát Mantha a další. Budeme mít skvělého psa obranáře, co umí rozdat i pořádnou spoustu tvrdých hitů, a to se bude hodit. Smith nám to mohl ukázat už v loňské sezóně, kde ve 21 zápasech za Detroit dal dva góly, ale přidal hlavně 42 hitů. 

Nejlepší hráči zápasu:

Za mě by to byli Greiss, Zadina a Filppula. Je pravda, že dobře hrálo více hráčů, namátkou Mantha, Rasmussen, Larkin (i přes chybu a následný inkasovaný gól), Bertuzzi a další.

Co si myslí zámořští insideři? Tak Ansar Khan má o své trojici jasno, Gregg Krupa vybral rovnou pětici. 

Tohle byl poslední vnitrotýmový duel. V pondělí budou hráči Red Wings naposledy v rámci kempu trénovat, v pátek ráno našeho času jim začíná sezóna!

(foto: nhl.com)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *